Wpis z mikrobloga

Ja wiem, że może zabrzmi to jak gadanie obrażonego małolata ale im dłużej słucham tego za przeproszeniem pieprzenia Majchra, ZIS-u, Wantucha i innych leśnych dziadków, to marzy mi się sytuacja w której Wisła dziękuje bardzo za taką współpracę i zaczyna budować inny stadion gdzie indziej wsadzając Reymonta 22 głęboko w ... budżet miasta. Sory ale Ci ludzie kompletnie nie rozumieją tego, że ten stadion to teraz nie jest problem Wisły tylko miasta. Bez Wisły ten stadion nie ma sensu i tyle. Ciekawe jak to się potoczy, bo Wisła wydaje się proponować sensowne rozwiązania a tym czasem miasto ma swój świat i swoją ... ekhm ... drugą drużynę w Krakowie - powodzenia.
#wislakrakow
  • 14
  • Odpowiedz
@Walec: Wszystko fajnie, tylko nas na budowę stadionu nie będzie stać przez wiele lat, o ile wogóle będzie.
Myślisz, że Wantuchowi i Majchrowskiemu zależy żebyśmy tam grali? Powiedzą, że to wina Wisły, wyburzą i jeszcze porobią jakieś wałki, a na koniec będą się z nas śmiać.
  • Odpowiedz
@Walec: Problem polega na tym, że Rada Miasta, Prezydent w pewnym sensie nie mają żadnej odpowiedzialności. Za 5 lat przyjdą inni, za 10 lat jeszcze inni. Jedni coś uchwalą, drudzy obalą. Żaden z tych ludzi we władzach nie ma poczucia "własności".

Marzy mi się scenariusz taki o którym piszesz. Przychodzi bogaty inwestor i mówi, że lepiej wybudować nowy stadion.
Wówczas wydaje mi się, że "miasto" zbytnio się tym nie przejmie,
  • Odpowiedz
@goras To nawet nie byłby taki głupi pomysł, tylko może nie w Myślenicach. Osobiście wolałbym, aby wybudowali nowy stadion i cała infrastrukturę szkoleniową w granicach Gminy Kraków, na przykład gdzieś w pobliżu głównej drogi A4 lub S7, i tak większość kibiców jest przyjezdnych, a ten ośrodek w Myślenicach przekształcili na oddział z którego mógłby korzystać Dalin Myślenice ściśle współpracując z Wisłą lub dla rezerw.
  • Odpowiedz
@Serghio: Cały widz polega na tym żeby nowy stadion nie miał nic wspólnego z gminą i miastem Kraków. Inaczej dalej jesteś zależny od prezydenta i urzędników. Nie oszukujmy się, Majchrowski będzie jeszcze 9 lat rządził :) W sumie jak skończą teraz Zakopiankę i kolej Kraków - Zakopane to nawet w Nowym Targu go można by było zrobić :D
  • Odpowiedz
@Walec: Przecież oni mają w piździe ten stadion i to, że kosztował 600 baniek. Jak bedzie trzeba to zburzą, sprzedadza teren developerom, przytulą siano i bedą się smiać w ryj wyborcom.
  • Odpowiedz
@Walec: Najlepsze jest i tak to ile osob nie rozumie, ze to nie Wisla prosila o tak duzy stadion, ze to nie Wisla miala jebla na punkcie zorganizowania Euro 2012 u siebie na stadionie, ze to nie Wisla akceptowala projekt i nie Wisla zarzadzala budowa. Ten stadion to jak baba wyżywająca się na mezu, ze ich gowniak ma taka a taka chorobe, chociaz to ona sama jest nosicielka wadliwego genu,
  • Odpowiedz