Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Od tygodnia mam #mi9 z polskiej dystrybucji i niepokoi mnie, że telefon czasem sam się klika, kilka razy się zdążyło że obraz wyglądał jak przez mgle i bardzo spadała rozdzielczość. ktoś z tym spotkał.
Myślałem że to może NFC tak jak chyba w oppo ale teraz przy pisaniu mam wyłączone a kilka dawcy rozwinęła mi się górna belka powiadomień.
  • 14
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@cebula85: udało mi się wywołać ten efekt spadku jakości obrazu. Po rozwinięciu belki powiadomień trzeba bardzo powoli przesuwać palcem do góry i tuż przez pełnym schowaniem belki jak już widać pulpit jest taki rozmazany o gorszej rozdzielczości.
@cebula85: efekt rozmazania to cześć efektu przejścia z belki do ekranu powiadomień, u mnie jest pulpit rozmyty ale nie spada rozdzielczość, efekt tak jakbym czymś przysłaniał ekran pulpitu. Według mnie normalne zachowanie.
Te samoczynne klikanie to już problem z ekranem, włącz "pokaz dotknięcia" w ustawieniach programisty i poobserwuj ekran.
miałem kiedyś coś podobnego w starej moto g, rozwijała mi się sama belka powiadomień myślałem że to wina szkła ochronnego, okazało się
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@merho: to jest dokładnie ten efekt o którym piszesz tylko on się sam robi tak jak by telefon czuł dotyk delikatnego ściągania belki powiadomień
@cebula85: w Moto g był podobny efekt pewnie czeka ciebie wymiana ekranu. Włącz pokaz dotknięcia i upewnij się że ekran samoczynnie reaguje na dotyk. Włącz tryb programisty jak nie masz włączonego jeszcze żeby odblokować dostęp do ustawień programisty w telefonie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Włączyłem i już widziałem że się samo klika w górze ekranu. Spróbuję to nagrać i na rękojmie może się złapie albo gwarancja będę musiał @merho
@cebula85: rękojmię chyba lepiej tj.wymiana na nowy albo zwrot. Szczerze to nie wiem czy zrobią to od ręki czy będą próbowali to naprawć. Gwarancja producenta to naprawa w autoryzowanym serwisie chyba że mają jakiś program wymiany wadliwych urządzeń. Nie wiem co lepiej wybrać. Może ktoś z Mirków miał jakieś doświadczenia z tym samym sprzedawcą lub serwisem Xiaomi
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@merho: na pewno będę korzystać z rękojmi i wymiana na nowy, nie wiem tylko jak to rozwiązać ze szkłem ochronnym bo jego nie dotyczy problem ale jest integralną częścią telefonu obecnie. Dam jutro znać jak mi store w Poznaniu się ustosunkował do problemu.
@cebula85: dziwne że jak przytrzymujesz kciuk na ekranie to pojawia sie "dotyk" przy kamerze i diodzie, u mnie mam 3D NILLKIN CP+ MAX jest tam zabrudzone trochę kurzem, ale to raczej nie powinno tak przez to reagować.
szkło i tak będziesz musiał usunąć zanim oddasz telefon do serwisu czy sklepu, raczej nie jest to przyczyna problemu ale warto sprawdzić. Jeśli to szkło jest problemem to jestem ciekaw co może powodować taki