Wpis z mikrobloga

Keto flat bread z mozarellą, czyli pierwsza rzecz z mąki kokosowej, która mi się udała.

Od roku zalegało mi jakieś 2 kg mąki kokosowej, bo każdy przepis wychodził mi jak gówno. A tu nagle pojawił się on - chlebek. Muszę przyznać, że jestem zachwycona, smakuje jak coś pomiędzy tradycyjnym chlebem w jajku a amerykańskim naleśnikiem.

Na cztery chlebki z patelni:

- pół kubka (takiego 250 ml) mąki kokosowej
- dwie duże łyżki łupin babki jajowatej (nie pytajcie mnie, czym zastąpić, bo nie wiem)
- łyżeczka soli (sól robi tu mega robotę, bo potem chlebki nie smakują słodko i kokosowo)
- pół łyżeczki proszku do pieczenia
- szklanka (250 ml) ciepłej wody (30 sekund w mikrofali wystarczy)
- opcjonalnie: garść startej mozarelli

Jak zrobić:

- łączymy suche składniki
- dolewamy wodę na trzy razy, po każdym razie mieszając
- po całym kubku wody, nasze ciasto powinno dać się formować bez problemu (w razie czego dać więcej wody)
- ciasto dzielimy na cztery porcje, z każdej formujemy kuleczkę i odstawiamy na 15 minut
- w tym czasie trzemy mozarelle i myjemy patelnię po wczorajszych burgerach, bo nam się wczoraj już nie chciało

- po 15 minutach bierzemy kulkę ciasta i rozbijamy ją na cieńszy placek (dłonią albo wałkiem), możecie zrobić kształt i grubość jaki chcecie
- na cienki placek sypiemy startą mozarelle, zamykamy ciasto wokol niej, znowu tworzymy kulkę i rozwałkowujemy do ostatecznego kształtu
- smażymy na maśle do zarumienia
- ja po usmażeniu smaruje jeszcze odrobiną masła, bo masło jest zajebiste

#keto #lowcarb #gotujzwykopem #sniadanie
BarkaMleczna - Keto flat bread z mozarellą, czyli pierwsza rzecz z mąki kokosowej, kt...

źródło: comment_N7GaDIUNCMYtHYWBk7WGWEFQTeDwTcTM.jpg

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
@BarkaMleczna:
"myjemy patelnię po wczorajszych burgerach, bo nam się wczoraj już nie chciało" ;P

Swego czasu robiłem sporo keto chlebków i wychodziły naprawdę spoko. Co prawda żadnego przepisu już nie pamiętam z głowy. Ale najlepsze były te robione mikserem i hyc do mikrofali na minutkę z obu stron.
Generalnie im więcej sprzątania po takim prostym jedzeniu tym bardziej się nie chce robić.
pro tip: Fajnie jest zblendować boczek lub podgardle i
  • Odpowiedz