Wpis z mikrobloga

Mam pytanie odnośnie R programmingu. Studiuje kierunek z dziedziny lifescience i chciałem rozwijać się w tym kierunku, jednak połączyć to z analizą danych/programowaniem. Wiecie może czy poświęcenie czasu na Rprogramming ma jakikolwiek sens i gdzie najlepiej się nauczyć (udemy,coursera)? Czy lepiej od razu uczyć się Pythona?
#programowanie
  • 6
@MijaMija: R jest bardzo spoko do rzeczy związanych ze statystyką i machine learningiem, posiada dużo dostępnych bibliotek, więc takie stricte programowanie (pisanie własnego algorytmu) nie jest potrzebne, po prostu używasz formułek. Nie jest to moja opinia, ale prowadzący statystykę na studiach mówił, że mimo wysokiej użyteczności R, straci ono popularność przez pythona i julie. Python oferuje bardzo dużą bibliotekę rozwiązań na Stack Overflow, więc to dobry wybór na początek jeśli chcesz
@MijaMija: nie wiem dokładnie do czego będziesz tego używać, ale python to taki multi purpose język i używam go nie tylko do analiz itd. ale także automatyzacji zadań, scraperów i rekreacyjnie do pisania gier - zastosowań jest dużo. Jeśli chcesz się kiedyś nazwać programistą czegoś tam i zrozumieć działanie mechanizmów programowania (instrukcje warunkowe, pętle, listy, słowniki, funkcje, obiektowość, referencje) to Python jest dobrym wyborem. Ja osobiście R traktuję jako taki rozwinięty