Wpis z mikrobloga

#audio #hifi #kiciochpyta #harmankardon

Mirki, czy istnieje jakiś Harman 5.1/7.1, który w 2.0 zagra jakościowo podobnie do HK970? Przesiadłem się z takiego jakiś czas temu i chcę wrócić, ale tym razem w co najmniej 4.1. Patrzę na wzmaki typu AVR 430 itp. - cenowo bardzo spoko, ale w necie praktycznie nie ma informacji o ich jakości, a co dopiero porównaniu do dobrego 2.0.

Uparłem się na HK, bo zawsze podobało mi się jego ciepłe brzmienie - teraz działam na Rotelu, który jest znacznie lepszy, bardziej selektywny i precyzyjny, ale trochę brakuje mu tej charakterystycznej amerykańskiej barwy. Zresztą Rotel trafi do drugiego pokoju, więc nadal będzie w obiegu :) Po prostu przy TV chcę mieć surround, a często tam też słucham muzyki.

Co do reszty setu: przody STX Electrino 150, tyły i sub docelowo też - aktualnie tyły to jakieś stare B&W + sub Jamo. Centralnego nie planuję, chyba że w ostatniej kolejności.

Będzie to jakoś grało, czy lepiej dołożyć 10k zł i kupić coś porządnego? #pdk ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Funky666 - #audio #hifi #kiciochpyta #harmankardon

Mirki, czy istnieje jakiś Harma...

źródło: comment_MskSEEErVtH9JD4WBamSkJBy2So3OmDx.jpg

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
@Funky666: Powinien już ładnie zamiatać taki avr430 ale czy będzie porównywalnie to nie wiem. Sam mam HK970 i jakoś ciężko mi zmienić na coś innego, bo podoba mi się takie granie.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Funky666: miałem podobny jak na zdjęciu i szału nie było. Za to starszy Harman stereo przyjedzie do mnie we wtorek i one zamiatają.
  • Odpowiedz
@troloking: Dzięki, chyba zaryzykuję, najwyżej go sprzedam :) Ja zamieniłem HK970 na przedwzmak + końcówkę Rotela i jest naprawdę kozak, zwłaszcza jak wsadziłem te STX-y. Gra o niebo lepiej od HK970, ale też brzmienie jest inne - trzeba takie lubić. Przy niskich głośnościach jest mega selektywnie i czysto, ale jak #!$%@?ę do pieca, to nie ma szału :( Za to jak HK rozkręcałem do +10 dB (standardowo -30-40) to się
  • Odpowiedz
@Funky666: Ja wyprostowałem go trochę kablami i STXII ze zmienionymi opami ale właśnie to pierdyknięcie w HK970 czynni go naprawdę ekstra sprzętem pomimo, że obiektywnie ekstra nie jest xD Coś jak w miarę ładna alkoholiczka z dużym cycem niby wybór nie najlepszy ale zabawy co nie miara.
  • Odpowiedz
w miarę ładna alkoholiczka z dużym cycem niby wybór nie najlepszy ale zabawy co nie miara


@troloking: xDDDD Lepiej bym tego nie ujął :) Sztuczne, przepompowane brzmienie, dużo dołów, ale jak #!$%@?, to ino roz :)

@Ojezu: Ja mam RA-03 + RB-03. Pięknie to gra, ale lepiej nada się do cichszego słuchania w moim "gabinecie" (gdzie muza leci przez cały dzień, ale nie za głośno) niż w salonie,
  • Odpowiedz
21.5 kg


@Ojezu: Najlepszy parametr wzmaków - od razu wiadomo, z czym mamy do czynienia :) Spoko, poszukam na razie czegoś koło siebie albo kupię tego AVR w ciemno, bo brzmienie HK znam dość dobrze i mniej więcej wiem, czego się spodziewać. Z Denonami nie spędziłem zbyt wiele czasy niestety.
  • Odpowiedz