Wpis z mikrobloga

Jesteśmy po drugiej kolejce angielskiej Premier League, czas na małe podsumowanie wykopowej ligi fantasy.

Na początek warto pochwalić uczestników zabawy, gdyż od początku trzymają wysoki poziom zajmując bardzo dobre miejsca w polskich bądź ogólnoświatowych rankingach. Nie wiadomo ile w tym farta a ile umiejętności więc zobaczymy jak radzić sobie będą wraz z narastaniem trudów długiego i wyczerpującego sezonu. W drugiej kolejce rozegrane zostało 9 spotkań, gdyż spotkanie Sunderlandu z Reading zostało odwołane przez lipne warunki atmosferyczne. Szczególnie dwa z nich zapowiadały się co najmniej świetnie. Były to spotkania Chelsea – Newcastle i niedzielny hit kolejki Liverpool – Manchester City. W pierwszym z nich Chelsea gładko pokonała gości z zachodniej Anglii 2:0, a gwiazdami wieczoru zostali niekwestionowana gwiazda tego dopiero rozpoczynającego się sezonu Eden Hazard, notujący bramkę i asystę, a także krytykowany przez wszystko co się rusza Fernando Torres strzelający piękną bramkę w okienko bramki Tima Krula i wywalczający rzut karny po faulu debiutującego w pierwszym składzie Vurnona Anity. Newcastle nie było stać tego dnia na celną ripostę, a jedyną okazję w meczu koncertowo zmarnował Senegalczyk Demba Ba. W drugim szlagierze drugiej kolejki angielskiej Premier League Liverpool podzielił się punktami z mistrzem kraju dwukrotnie obejmując prowadzenie po ładnie wykonanych stałych fragmentach gry, tracąc jednak przewagę przez indywidualne błędy obrońców Martina Kelly’ego i zdobywcy pierwszej bramki dla The Reds Martina Skrtela, który zanotował śliczną asystę do… Carlosa Teveza. W innych spotkaniach pierwszą bramkę w nowych barwach zanotował król strzelców poprzedniego sezonu Robin van Persie w wygranym przez United meczu z Fulham 3:2, w którym jednak czerwone diabły straciły na miesiąc Wayna Rooneya. Na ich wspólną grę przez pełnych 90 minut musimy więc jeszcze trochę poczekać. Drugi bezbramkowy remis zanotował też Arsenal, który na Britannia Stadium nie potrafił stworzyć żadnej dogodnej sytuacji w meczu z rzeźnikami ze Stoke. Debiut od pierwszej minuty zanotował Olivier Giroud, który był najbliższy pokonania Asmira Begovica strzałem z ładnych 30 metrów. W jedynym meczu rozgrywanym w Walii Swansea pokonała bez większych problemów beniaminka z Upton Park 3:0. Kolejną bramkę dla łabędzi zdobył sprowadzony latem Michu, który będzie największym kandydatem w walce o nagrodę piłkarza miesiąca z dwoma piłkarzami londyńskiej Chelsea Branislavem Ivanoviciem i Edenem Hazardem. W pozostałych spotkaniach Everton rozbił Aston Villę na Villa Park 1:3, Tottenham Andre Villasa Boasa w doliczonym czasie gry dał sobie wydrzeć zwycięstwo gościom z West Bromwich, Wigan pokonał beniaminka z Southampton 0:2, a w meczu dwóch ostatnich ekip Norwich zremisowało z gośćmi z Loftus Road 1:1

W lidze fantasy na 132 punkty, możliwe do zdobycia w tej kolejce największą ilość, 88 zdobył @beerceps01 wyprzedzając @Vojtazzz ‘a – 86 i @Lord_Blizzard ‘a – 80. 80 Zdobył również nieznany mi niestety z wykopowego nicka Jacob Jacobson prowadzący team o rozgrzewającej nazwie „ISKRA”. Nad resztą nie będę się pastwił, chociaż większość uzyskała wynik co najmniej zadowalający. W klasyfikacji generalnej zmiana lidera, na pierwsze miejsce awansował @Vojtazzz , wyprzedzając wcześniej sklasyfikowanego na pierwszej pozycji, niestety nie widniejącego w mojej bazie danych Adama Traczyka ze swoim „FC Team” (się zgłoście jakoś jak to przeczytacie drodzy nieznajomi) i zwycięzcę drugiej kolejki @beerceps01. Warto zwrócić uwagę że prowadząca dwójka znajduje się w TOP200 graczów z Polski, co może nie jest hitem na wyrywanie lasek, ale może cieszyć :).

Jeśli zapowiadane przez @footix ‘a zapowiedzi i podsumowania następnych spotkań Premiership znajdą jakąkolwiek szerszą widownie może będą się pojawiać regularnie. O piątkową zapowiedź pytajcie @footix ‘a, bo mnie nie ma w domu. Za błędy przepraszam, trója z polskiego prześladowała mnie przez całe życie…

#fpl #pilkanozna #premierleague #fantasypremierleague #westbromwichprzedmistrzemanglii

Mam 19 osób na 25 zgłoszonych. Jeśli pozostała szóstka nie jest jedynie wirtualna niech się ujawni w miarę możliwości. Do końca następnej kolejki będziemy wołać po nickach, później ogarnijcie odpowiedniego taga

@Kamill @SatanD @footix @Vojtazzz @Lord_Blizzard @Postronny @parachutes @Czajna_Seczen @Komendant_Melanzu_Bonkers @Supercoolljuk2 @dominik-ortyl @DuPont @reasonable @beerceps01 @wolfik92 @NormanStansfield @mateuszo @Yahoo_ @BDJQP
  • 24
@reasonable: Zmień odpowiednio zawodników w składzie, to sama się przestawi. Wprowadź pomocnika za obrońcę. Co kolejkę możesz wszystko zmienić, wszystko da się odratować, zwłaszcza że większość ma jeszcze dziką kartę w razie czego

@SatanD: Teraz męczcie footixa, mnie nie ma do czwartej kolejki, potem spróbuję się spinać jak na coś to będzie wszystko :)
@Vojtazzz: Świetne podsumowanie. Gratulacje, dobrze się czyta i piszesz z sensem. No i widać, że grasz w fpl już jakiś czas.

Ja od siebie, a w zasadzie nie od siebie, dodam żarcik, który krąży po Internecie:

„Man United bought van Persie, the best man in England 2012 for 22 mln pounds and Kagawa, the best man In Germany 2012 for 12 mln pounds, Total 34 mln pounds. Liverpool bought Andy Carroll,