Wpis z mikrobloga

Mając do dyspozycji 2-3k lepiej pójść w #telewizory czy #projektor ? Główne zastosowanie to oglądanie filmów / meczy z komputera i granie na #ps4 .

Na potrzeby projektora dostępna ściana 3x3 m, projektor jestem w stanie ustawić 4.5 metra od ściany gdzie będzie wyświetlany obraz. Jestem aktualnie w trakcie remontu więc nie będzie problemu z pomalowaniem ściany jakaś konkretną farbą stworzoną do takich celów.
W pomieszczeniu niby są dwa okna ale wjadą konkretne rolety tak czy inaczej.

Tylko pytanie brzmi czy mając taki budżet lepszy efekt będzie na telewizorze czy jednak projektor :)

Pozwolę sobie zawołać jeszcze #komputery bo wy ciągle tylko klikata to się na pewno znacie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 17
@robertx: rzutnik, mimo zasłon nadal najlepiej sprawuje się w nocy, a wtedy granie czy wspólne oglądanie to bajka. Może z nim być więcej roboty, albo poprowadzisz sobie teraz kable, albo będziesz latał za każdym razem żeby połączyć całość. Jest szansa, że za 2-3k kupisz już sprzęt którym się nie zniechęcisz:)

Telewizor sprawdzi się lepiej jak masz zamiar odpalać go do obiadu, żeby coś w tle leciało.
Nagłośnienie już masz?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@robertx: Jeśli chcesz projektorem zastąpić telewizor, to moim zdaniem słaby pomysł. W dzień rolety nie wiele dadzą. Dodatkowo do wieczornego oglądania filmów, z jakimś chowanym ekranem jak najbardziej.
Miałem kiedyś projektor, zrobiłem sobie na ścianie coś koło 150 cali. Sprzedałem i kupiłem porządny telewizor.
@90emer: Ja kompletnie nie z tych co oglądają coś do obiadu. Raczej usiąść sobie wieczorem coś obejrzeć ciekawego na spokojnie.
Dodatkowo czas na takie rzeczy mam w 90% tylko wieczorami jak już jest i tak ciemno więc rolety będą tylko dodatkiem :)
Co do kabli to chyba nie będzie aż takiego problemu. Na końcu pokoju będzie stało moje biurko z komputerem, monitorem, konsolą itp i właśnie na nim chcę umieścić projektor
@robertx: Mam projektor od 6 lat i nie wyobrażam sobie oglądania czegokolwiek na TV. Styczność z TV mam u rodziców albo u znajomych :) i za każdym razem przekonuje się o słuszności wyboru projektora. W sumie... po co ludzie chodzą do kina jak można za jakiś czas obejrzeć to samo na TV? Dla przestrzeni, dużego obrazu i nagłośnienia a z projektorem masz to praktycznie to samo w domu... tylko wygodniej i
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@robertx: Wkurzalo mnie, że musiałem robić bunkier z mieszkania i siedzieć w ciemnościach, żeby obejrzeć familiade o 12 popołudniu. Ja lubię jak mi telewizor gra w tle, nie jestem wampirem i lubię słońce w domu.
@robertx: w takiej sytuacji, powinieneś być zadowolony z rzutnika, a jak się nie spodoba, strzelam, że sprzedasz łatwiej niż TV.
Jeśli chodzi o porównanie jakości w takim budżecie, to dwie rzeczy przychodzą mi do głowy - szczegóły w bardzo ciemnych scenach - raczej na plus w TV i bolączki różnych technologii generowania obrazu w rzutnikach.
Mimo wszystko, nie zamierzam wracać do TV i właśnie pod rzutnik urządzałem pokój.
@Surgeon: Przyjdzie czas i na lepszy projektor. Na razie powolutku ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nagłośnienie wiem, że też jest bardzo ważne - plan jest taki, żeby w miarę sprawnie kupić projektor a nagłośnienie w ramach prezentu na jakieś święta czy coś :)

@Qutaphone: A ja wręcz przeciwnie ( ͡º ͜ʖ͡º) Na, nawet mam swego rodzaju uczulenie na słońce ( ͡°
@robertx: przymierzałem się do zakupu projektora ponad rok, aż w końcu nadszedł dzień, w którym zdecydowałem się zrobić w swoim pokoju małe #kinocebulowe

Poszedłem maksymalnie po kosztach - projektor HD Optomy za niecałego tysiaka i ekran tymczasowy z szarego materiału. Powiem Ci, że nie pożałowałem zakupu ani przez chwilę. Za mną trzeci sezon Stranger Things, kilka meczy, filmów no i wrażenie mega pozytywne. Nawet te skromne 90", które udało się osiągnąć,
@robertx wielkość robi robotę, kupiłem Epsona i ekran mam szerokości ponad 3 metry, na tv materiały HD nie robiły takiego wrażenia
Cienie są mniej kontrastowe niż na tv ale w dzień spokojnie mogę oglądać(mówią że technologia 3lcd daje lepsze kolory w jasnych pomieszczeniach), malutki input lag w trybie szybkiego przetwarzania obrazu pozwala na bezproblemowe granie
Wybierając model, sprawdź ceny lamp bo raz na kilka lat trzeba wymienić, ja kupiłem model 10%lepszy a
@robertx: Mam właśnie ten model:)
najpierw miałem zwykłą szarą ścianę, dosyć chropowatą, ze 4m szerokości obrazu, teraz kończę remont i zamierzam pójść w szary ekran opuszczany, albo naciągnięty na stelaż.
Co mi przeszkadzało, to odbicia od powierzchni, dlatego ściana na którą rzucam będzie dosyć ciemna, a dodatkowo zrobiłem półkę nad projektorem z czarną powłoką, żeby ograniczyć odbicia od sufitu.
@90emer: Ooo proszę ( ͡º ͜ʖ͡º)
To od razu skorzystam z okazji i dopytam: w jaki sposób wybiera się ile cali ma mieć rzucany obraz? Mam dostępna ścianę 3m długości i 3 wysokości i zastanawiam się jaki obraz się zmieści i czy ewentualnie to nie jest zbyt mało (ʘʘ)
Ścianę na której będzie obraz planuję pomalowane taką specjalną farbą do projektorów gdzie