Wpis z mikrobloga

Mireczki, błagam, pomóżcie mi bo mnie już uj strzela z tym zatykającym się odpływem od zlewu w kuchni.
Wynajmuję mieszkanie od niedawna i w kuchni w dwukomorowym zlewie nie spływa woda. Potrafi tam stać z 12h zanim spłynie, albo nawet do 16h. Instalacja kanalizacji dochodząca do pionu jest nowiutka. Odkręcałem syfon, nic nim praktycznie nie było. Oprócz tego jest tam takie co nie wiem co to jest i załączam zdjęcie. Obstawiam 3 możliwości przy czym najprawdopodobniej jest problem z odpowietrzeniem lub zapowietrzeniem instalacji. Drugi powód to robotnicy po robocie #!$%@? rury cementem czy innym klejem i #!$%@? nowe rury lub po prostu gdzieś przed pionem jest problem.

Właściciel leci w #!$%@? już 3 dzień mówiąc że przyjdzie hydraulik i to naprawi ale jak nie zrobi tego w pon to i tak wezwę hydraulika no ale chcę najpierw sam czegoś spróbować. Żmijki ani kreta nie chcę na razie dawać bo wydaje mi się że to wina zapowietrzania.

Czy ten element na zdjęciu ma mieć założony ten gumowy kapturek? #hydraulika #kanalizacja #instalacjesanitarne #budownictwo #dom #kuchnia
ozzi91 - Mireczki, błagam, pomóżcie mi bo mnie już uj strzela z tym zatykającym się o...

źródło: comment_1ac4rKVDBEd0ALbMRbvd4geHXx22vfUX.jpg

Pobierz
  • 19
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 17
@ozzi91: u mnie nie ma żadnego odpowietrzenia i woda spływa normalnie od kilkunastu lat. Obstawiam zapchany odpływ. Kret albo spirala i do dzieła
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 21
@ozzi91: ten wystający element to mi wygląda na złącze do podłączenia odpływu z pralki/zmywarki i raczej nie powinien mieć wpływu na odpływ, spróbuj odpiąć rurę idącą do pionu i zobacz czy dalej będzie stała woda czy wyleci bez problemu do miski, jeśli tu nie będzie problemu to odwróć to szare kolanko o 180 stopni i wlej wodę bezpośrednio do rury to zobaczysz czy schodzi normalnie czy się przytyka
  • Odpowiedz
@ozzi91: mógłbyś jeszcze na odkręconym syfonie podstawić miskę i puścić trochę wody by sprawdzić czy problem jest przed syfonem czy gdzieś dalej (jak woda będzie stała w zlewie to zatkane rurki w syfonie i trzeba go rozebrać)
  • Odpowiedz
@ozzi91: Jak woda stoi w zlewie, to postukaj po tej szarej rurze, czy czuc, ze jest pelna wody, czy pusta. Jak jest pelna, to tylko rozbiorka i przetykanie. Jak pusta, to korek gdzies na linii zlew-syfon.
  • Odpowiedz
@ozzi91: Rozbierz całkowicie syfon i go przeczyść - porządnie. Przed założeniem syfonu spróbuj włożyć jakiś kawałek druta do szarej rury ( ja ostatnio rozgiąłem metalowy wieszak i na końcu zrobiłem kółeczko żeby o nic nie zahaczyć czy przedziurawić) i sprawdź tym czy nie ma jakiegoś oporu.
Następnie spróbuj wlać (powoli) wody do szarej rury i sprawdź czy ścieka, czy też nie - najwyżej się trochę wyleje.
Jeżeli nie pomogło tzn że
  • Odpowiedz
  • 0
Nie lej żadnego kreta bo to największe gówno jakie tylko jest. Jeżeli nie zostanie dobrze splukany zamienia się w kamień i już do wymiany będzie cały odcinek. Możliwe że nie miałeś pełnego prześwitu na rurze i tłuszcze ze zmywarki zrobiły czop na całą średnicę rury. W tym wypadku to tylko spirala i w miarę możliwości elektryczna. Albo z możliwością podłączenia do wiertarki. Pamiętaj że jak będziesz czyścil spirala to dolewaj wody cały
Vadys - Nie lej żadnego kreta bo to największe gówno jakie tylko jest. Jeżeli nie zos...

źródło: comment_JBueyzxuTGmw8Gw6UTzmjUV2xX2yugIf.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Vadys różowa tak zalatwila zlew w gabinecie, co miesiac walila kreta "profilaktycznie" az sie zalepilo calkowicie.. hydraulik wymienial cale podlaczenie zlewu bo zabetonowane bylo doslownie.
Wydaje mi sie ze kret najlepiej sie sprawdza pod prysznicem, reszte lepiej klasycznie przepychaczką zalatwic
  • Odpowiedz
  • 0
@ZnienawidziszMnie
To jest spod wanny. Generalnie największy problem to jest dojście do syfonu. Jak zator jest za syfonem do którego nie masz dojścia to jesteś ugotowany. W czerwcu musieliśmy rozbierać cała kabinę + zbic rząd płytek u klientki żeby dostać się do kanalizacji.
  • Odpowiedz
@Vadys no u mnie jest otwieralna oslona wanny prysznica i w ciagu 4 lat tylko raz musialem otwierac jak się zerwał cały kołnierz odplywu, przy okazji chcialem wyciagnac pęk włosow z syfonu a ku mojemu zaskoczeniu bylo czysto wiec tu kret robil robote. Ale wiadomo tam się duzo wody przelewa na codzien
  • Odpowiedz
@kupczyk: @mojnicknawykopie:
@mctortillabezmex:
nie sprawdzam tego nawet bo nie chcę się babrać a to nie moja wina. Wzywam hydraulika na koszt właściciela i yolo, to nie ja zepsułem. Nowe rury tam są i tymbardziej nie chcę by było coś na mnie :p u siebie bym to zrobił sam ale tak to #!$%@? się babrać tymbardziej że szafka z tyłu zabudowana trochę i nawet ciężko wiaderko podłożyć pod syfon by
  • Odpowiedz