Wpis z mikrobloga

#astronomia #kosmos
Pewnie większość osób jarająca się kosmosami i innymi Star Trekami, Space iXami i innymi sputnikami zna #kerbalspaceprogram , jak komuś się nudzi wysyłanie Kerbali do nieba, to jest dobry program/gra/symulator układu słonecznego, ludzie na YT fajne rzeczy z tym robią nazywa się #universesandbox (z dwójką do kwadratu). Najlepiej na początku zobaczyć na YT jak to działa:
universe sandbox 2 YT
, można robić proste rzeczy, typu usunąć słońce i patrzeć jak wszystkie planety i księżyce wypier***a z orbit i zamraża, można zmienić orbity, masy, sklonować planety, inne ciała niebieskie, spowodować supernową słońca(fajnie pali ziemię), można zamiast słońca dać czarną dziurę.
Pisze o tym bo sam dowiedziałem się dość późno, a naprawdę fajna zabawa, nawet niekoniecznie samemu grać/symulować, ale popatrzeć na YT co ludzie wymyślają(a wymyślają naprawdę dziwne rzeczy - jak Scott Manley w Kerbalu:)
https://www.youtube.com/watch?v=XeaTQzXpR7M&t=41s
).

Podobno robią Kerbala dwójkę, ale by było fajnie jakby zrobili coś takiego jak universe sandbox jako opcję:)
RabarbarDwurolexowy - #astronomia #kosmos 
Pewnie większość osób jarająca się kosmos...

źródło: comment_doCNsmBsWuclQeGMmYZ1T56qC6K73pnP.jpg

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
@FlaszGordon: pamiętam że za gówniaka myślałem że to sfera Dysona(dyson sphere), nawet jest odcinek Star Trek TNG ze sferą(czyli kulą całkowicie okalającą słońce, ale tak jak piszesz, to jest swarm, rój, czyli bardzo dużo obiektów przechwytujących energię słońca, kuli by się nie dało zrobić, bo w układzie jest za mało materii.

Ten koleś sporo rzeczy mi wytłumaczył, długie wykłady, sepleni, ale wiedzę ma potężną(jest wykładowcą gdzieśtam). Opisuje różne wersje przeskoków cywilizacji
RabarbarDwurolexowy - @FlaszGordon: pamiętam że za gówniaka myślałem że to sfera Dyso...
  • Odpowiedz
@RabarbarDwurolexowy: Isaac Artur zawsze na propsie ()
Pamiętam ten odcinek ST:TNG ... faktycznie sfera w takim wykonaniu była by mało realna. Jednak Dyson swarm to wcale nie jest tak hardkorowe Sci-Fi jak by się wydawało.

Wszystko zależy od postrzegania.
Rój nie musi od razu blokować i przetwarzać całej energii słonecznej. Wystarczy sobie wyobrazić tysiące stacji kosmicznych (habitatów utrzymujących życie) latających po orbicie geostacjonarnej słońca.
  • Odpowiedz