Wpis z mikrobloga

@1jeden11: Nie ma czegoś takiego jak zapis na chmurze i odtwarzanie tego bez użycia danych.

Albo pobierasz to na dysk i tam odtwarzasz albo używasz internetu do odtwarzania.
I to też ręcznie musisz zapisać

Nie czegoś takiego jak zapis na chmurę a potem instant odtwarzanie, wszystko co jest poza HDD/SSD musi pobrać transer z internetu aby to otworzyć
@1jeden11: Byłoby, skoro coś jest w chmurze danych to jest w internecie.
A żeby coś z internetu odczytać czy zobaczyć musisz użyć pakietu danych internetu

@Variv: Czyli zapis na dysk, bufor przeglądarki jest na dysku fizycznym, nawet jak to pamięc tymczasowa to zapisuje się na dysku fizycznym w PC i usuwa po restarcie, wyłączeniu, czy innej akcji

Tak więc, albo pobierasz to jako plik na dysk i wtedy bez uzycia
@Deadlyo Ale jemu chodzi o to abyś mógł to obejrzeć na tej samej stronie co film np. YT a nie ściągnąć na dysk i odtworzyć w odtwarzaczu. - bo takie wtyczki są. Wtyczki do trzymania pamięci tymczasowej na zbuforowanych filmach nie widziałem.
@Deadlyo: ja mam wtyczki do ściągania plików z YT, chodzi mi o to żeby pliki które odtwarzam często np muzykę zapisywały się na dysku i kiedy będę je odtwarzał na yt jak zawsze, to żeby usunąc buforowanie i żeby yt ciągnął je z dysku jakoś
@1jeden11: To nie widziałem czegoś takiego, raczej też nie ma.
A napisanie czegoś takiego musiałoby obciążyć uzywanie YT

Sprawdzanie czy dana piosenka ma ten sam tytuł co tytuł pliku na YT
Jeżeli nie to pomijanie wczytywania pliku
Jeżeli tak to wczytać plik w to miejsce
Odtworzyć go
I tak w koło macieju, nie mówiąc już, że muzyka musiałaby być w formacie MP4 co dodatkowo ma większy rozmiar niż Mp3 a to
@Deadlyo: ahah ;) teraz myślę, że taka apka zepsułaby życie nieco serwisom typu spotify i tidal. Chodziło mi o to, żeby ograniczyć transfer, mam lejek 1mb/s więc nie ma problemu z wczytaniem czegokolwiek, jednak jak chcę przeglądać dynamicznie net, kilka kart, to robi problem wtedy
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@1jeden11: Postaw sobie serwer proxy przez który przeglądarka będzie się łączyć. Ustaw w nim odpowiednio duży bufor i tyle. Możesz sobie wtedy ustawić aby tylko YouTube był buforowany, a inne strony nie. W przeglądarce możesz mieć jakiś dodatek, który będzie szybko włączał proxy, jeśli będzie potrzebne. Możesz mieć serwer proxy zainstalowany na swoim komputerze, albo na jakimś raspberry pi, jak wolisz.
@pawelkoszalin2: jak ustawie duzy bufor to co wtedy będzie się działo? będzie czytac i zapisywać filmiki z dysku zamiast z yt? Nie mam problemu z powolnym działaniem internetu, tylko wkurza mnie to, że tak sumując to jedną płytę na yt odsłucham z 100 razy i muszę ciągle ładować i zużywać internet na nowo na to samo, fajnie jakbym mógł powiedzieć jutubowi, WEŹ TEN PLIK MI ZAPISZ NA DYSKU I CZYTAJ Z
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@1jeden11: Serwer proxy to coś takiego. Pobiera i trzyma w buforze stronę kiedy przeglądarka jej potrzebuje. Dane, które się nie zmieniają (na przykład wideo) wysyła przeglądarce z własnego bufora zamiast ponownie wszystko pobierać. Tylko musisz mieć ten serwery u siebie, a nie jako usługa z internetu.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@1jeden11: W sumie, to ustawienie dużego rozmiaru i czasu cache w przeglądarce, też powinno dać radę... Można spróbować.

Serwer to dobre rozwiązanie, bo odpowiednio skonfigurowany robi robotę dla wszystkich urządzeń w sieci.