Wpis z mikrobloga

Czy każda baza isofix pod fotelik pasuje do każdego samochodu posiadającego gniazda isofix? Pytam, bo ostatnio kupiłem jedną i niepokoi mnie fakt, że przemieszcza się ona po kilka centymetrów na boki - wejście na isofix jest dosyć szerokie, a same pałąki od bazy węższe, przez co nie wypełniają one całej dostępnej przestrzeni. Nie mają też opcji zmiany swojego rozstawu - czy taka funkcjonalność w ogóle występuje w niektórych bazach?

#pytanie #pytaniedoeksperta #kiciochpyta #foteliki #isofix #motoryzacja #samochody
  • 7
  • Odpowiedz
  • 0
@shadowsniper: a z czego wynika to niedopasowanie baz do samochodów? Bo rozumiem jak rzecz ma się z fotelikami, w których to wymagane są odpowiednie kąty pochylenia, nie zawsze zgodne np. z pochylenie siedziska w aucie. Natomiast baza? Myślałem że isofix to standard, który powinien pasować powszechnie.
  • Odpowiedz
@informatyk: Jak się przesuwa to znaczy że prawdopodobnie za słabo docisnąłeś. Uchwyty i zatrzaski isofix nie pracują na boki, one trzymają tylko w jednym kierunku - do przodu. Sztywność w pozostałych kierunkach musisz uzyskać dopychając bazę do oparcia (zatrzaski powinny się wsuwać w bazę) oraz napinając stopę - tak jak pisze @niewidzialna_reka_wolnego_rynku
  • Odpowiedz