Wpis z mikrobloga

Siemanko.
Muszę zrobić obróbki na balkonach tzw. Okapnik/ kapinos. Niby temat prosty ale dla balkonów prostych, ja mam front po łuku. Niewiele jest osob które potrafią wykonywać takie rzeczy. Znalazłem firme renoplast która wykonuje na zamówienie takie rzeczy ale ceny są duże.

NieZna ktoś jakąś alternatywę?
#budujzwykopem #remontujzwykopem #wykonczenia
  • 11
@koob: to są profile renoplastu :) tak samo jak w greinplast, atlas i wielu innych :) EDIT: na tej stronie maja tez produkty 1 innego producenta, ktore przeswietlilem jakis czas temu, ale cena zblizona do renoplast a zaleta renoplast jest, ze profil robiony z 1 kawalka aluminium, bez zgrzewania i profile lepiej przemyslane

@szymciak: nie oplaca sie kupowac bezposrednio od renoplast, u pierwszego lepszego dostawcy dostaniesz z miejsca rabat 10%
@szymciak: nie mam zadnej firmy na oku. Rozwazam renoplast lub zwykla blache stalowa cynkowana ogniowo, malowana. Taka blache mozna zamowic lokalnie wraz z gieciem. Wybor trudny bo blacha wiadomo ze rdzewieje (czasami po 3 latach, czasami po 20), a aluminium renoplastu... jest za krotko na rynku zeby ktokolwiek mogl sie wypowiedziec nt jej wytrzymalosci za to cena kompletu na balkon min 5x tyle co za blache.

Poczatkowo odrzucalem blache stalowa ze
  • 0
@geszue gadalem z gościem to proponowal zrobienie z kwasowki kost porownywalny z renoplastem. Właśnie chce sam położyć płytki które mam już kupione, tylko te nieszczęsne obróbki, jakbym wiedział na etapie budowy ze z tym taki problem to balkony byłyby proste.
@eldoka łooo panie, to było 3 lata temu. Zrobiłem z renoplast. Najlepszą cenę znalazłem na allegro, okazało się że to jakaś hurtownia spod Warszawy, jakby duży sprzedawca renoplastu. i tyle w sumie. Kolega z kolei robił z blachy, ale trafił dobrego glazurnika, który wiedział, że blacha rdzewieje w obecności betonu (faktycznie na zewnątrz zawsze zdrowa a na styku z betonem lub w środku rdza) więc powierzchnię styku z betonem zabezpieczył żywica epoksydowa
  • 0
@eldoka: obróbki mam z blachy, znalazłem w Raszynie firmę która wykonuje obróbki blacharskie pod szablon. Na to płytki przyszły tylko całość żeby tak szybko nie rdzewiała pomalowałem folia w płynie (liczę że taki zabieg trochę wydłuży życie blachy). Ceny nie pamiętam niestety.