Wpis z mikrobloga

#150perfum #perfumy 172/150

Acqua di Parma Colonia Oud (2012)

Wielu z Was widząc słowo "oud" w nazwie perfum pewnie od razu kojarzy to sobie z jakimiś arabskimi dusicielami o niezwykłej mocy, przeładowanymi tym własnie składnikiem lub też jakimś orientalnym kadzidłem. Mam tak samo. Co więc wyszło z tego gdy za agar wzięła się najbardziej włoska z włoskich marek? coś naprawdę dobrego.

Colonia Oud to niesamowicie elegancka kompozycja. Wyraz perfum wydaje mi się się taki trochę organiczny a jeśli miałbym znaleźć jakieś słowo, które świetnie by opisywało ich klimat to będzie to "mineralny". Nie wiem czy to dodatek cytrusów w postaci pomarańczy i bergamotki czy coś innego ale oud ten nie pachnie mi bliskim wschodem! Perfumy są tak skomponowane, że pachną zupełnie europejsko i są w 100% noszalne. Jest to obok M7 Absolu i Oud Wood chyba najbardziej banalny w noszeniu agara, z tym, że w porównaniu do takiego Oud Wood Forda, to tutaj oud nie występuje jedynie w nazwie a faktycznie na nim opierają się perfumy. Czy są to lekkie perfumy? nie do końca. Są trochę zadziorne i ostre a może i nawet mroczne przez dodaną skórę. Słowo "elganckie" pasuje tutaj o wiele bardziej. Jak na zapach oudowy to są też dość uniwersalne i mają w sobie coś takiego, że pasowałyby na czyjś signature scent. Według mnie nadają się i na noc i na dzień, ale jednak chyba bardziej do szykownego stroju niż do dresów.
Poleciłbym je sprawdzić każdemu, szczególnie tym, którzy na co dzień mają do czynienia z perfumami znanymi z półek Daglasa czy innych popularnych drogerii. Acqua di Parma to przykład marki, która ma swoje niepodrabialne DNA i wąchając ich twory możemy faktycznie poczuć tą mityczną Jakość, o której często tak pisze się na wykopie.

Parametry naprawdę dobre. 8-10h jak na wodę kolońską to jest fenomenalny wynik i często wody perfumowane mają problem z osiągnięciem takiego wyniku, o toaletowych nie wspominając. Projekcja jest też na dobrym poziomie przez co perfumy są od nas dobrze wyczuwalne. Nie wiem czy zapach podoba się też różowympaskom, ale mojej kobicie bardzo przypadł do gustu i to w sumie jedyny oud po którym powiedziała coś w stylu "wow, co to", i jedyny po M7 i Oud Wood po którym nie zostalem #!$%@? z domu.

zapach: 8,0/10
trwałość: 8,0/10
projekcja: 7,0/10
cena: 439 zł za 100 ml obecnie, ale chyba spokojnie da się taniej. Sam mam odlewkę i wydaje mi się, że płaciłem mniej niż 4,0 zł /ml
dr_love - #150perfum #perfumy 172/150

Acqua di Parma Colonia Oud (2012)

Wielu z...

źródło: comment_JlSlcWnZxeVERu5LN35bstfhvXWpMAX9.jpg

Pobierz
  • 5
@dr_love Prada man, rozdriguezy, YSL homme, Guerlain. Najbardziej z nich podoba mi się Rodriguez, mimo, że dla wszystkich to zapach starego pana, albo kościoła xD. Chciałem jeszcze coś skórzanego, i kwiatowego. Mam jeszcze erosy.