Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
Mój najlepszy zakup ostatnimi czasy.
Samsung dex pad, obsługuje 2560x1080 #ultrawide
Na telefonie #note9 odpalam dex a w nim śmiga linux on dex i mam pełnoprawne #ubuntu, które dodatkowo działa płynnie, nawet Youtube w nim.
Super sprawa bo pozbylem sie laptopa, trzymam teraz tylko telefonu do codziennych spraw.
Oczywiście komputer do gier jest, ale włączany jak znajdzie się czas, czyli rzadko.

Nie sądziłem, że technologia pójdzie tak daleko, ze zastąpie prace na laptopie - na telefon w docku.

Jak macie jakieś pytania, mam jakieś testy zrobić czy coś - śmiało pytajcie.

#komputery #telefony #android #technologia
fstab - Mój najlepszy zakup ostatnimi czasy.
Samsung dex pad, obsługuje 2560x1080 #ul...

źródło: comment_8wLKijpGjBLnF2Up1jFKzEnJatVUhKuN.jpg

Pobierz
  • 29
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@fstab: jak kwestia roota w tym linuxie? Co z instalowaniem apek itd? ARM ma i tak sporo apek w repo więc powinno być okej?

Masz dostęp do systemu plików telefonu i odwrotnie?

Słyszałem, że nawet dexa nie potrzeba, tylko po jakiejś aktualizacji byle kabel USB c - hdmi i juz obraz masz, no ale wiadomo jakiekolwiek porty się przydadzą ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@SanFable: mam superuser, więc su jest, sa katalogi współdzielone z tel i z linuxem.
Ubuntu 16.04 mam i normalnie instalowałem aplikacje, nie zauważylem zeby mi brakowało jakiejś.
Testowałem z adapterem od DELL, wszystko działało nawet LAN, ale! bez 2560x1080, tylko FHD.
Wiec innego wyjścia nie było.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@derekperek122: mam serwer w przedpokoju :D wiec jak coś trzeba robić to mogę zawsze zdalnie tam.
Jednakże i tak jestem w szoku, jak dobrze sobie telefon(!) radzi z byciem komputerem.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@fstab: a jakbyś nie miał zrootowanego telefonu to po prostu apek nie zainstalujesz xD?

Taka kostka od della jakieś 12x12cm? Nie bales się podłączac czegoś, co ładuje lapka z normalnym napięciem do telefonu? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

W sumie korci mnie podłączyć w robocie, 2 monitory klawiatura itd itp, ale obawiam się o telefon xD
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Odnośnie apek, coś jak ubuntu store jest? I to chyba nie potrzebuje roota?

A ja myślę o typowym apt-get update/upgrade/install
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@SanFable:
2 monitorów nie obsłuży, tylko jeden.
Bardziej chodziło mi o bycie su, możesz popsuć ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Dell WD15 dock, na usb-c. Nie balem sie, czego tu się bać?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@fstab: mam Dell ThunderboltTM Dock TB16 -240W

A czego się bać, hmm gdzieś może się zdarzyć, że wtyczka będzie pasować, ale niekoniecznie nic się nie uszkodzić ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@fstab: nawet jułtub działa płynie? Przecież to korzysta z mocy obliczeniowej telefonu, a jeśli to note 9, to takich jułtubów mógłbyś włączyć kilkadziesiąt
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ZdarzaSie: nie do końca bo wlaczasz to przez DEX, w kontenerze linuxa a w tym w Firefox.
To soft w sofcie 2x Youtube przy 2560x1080 już laguje.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@schreder: aplikacja netflix przez DEX dziala spoko, Youtube zwykly i vanced bdb. Przez linux gubi klatki przy 1080p na pełnym ekranie.
Podesle zdjecia na PW