Wpis z mikrobloga

Cześć!
Postanowiłem zaszyfrować dysk zewnętrzny za pomocą #veracrypt. Problem w tym, że postęp szyfrowania po pewnym czasie zaczął sukcesywnie spowalniać i zatrzymał się w okolicy 20%. Nic podejrzanego nie udało mi się zauważyć, co mogłoby być przyczyną tego stanu rzeczy.
Wie ktoś jaka może być przyczyna i jak się z tym uporać? Jeśli nic nie uda się z tym zrobić to mogę taki dysk bez ryzyka zdeszyfrować (W końcu proces szyfrowania nie został dokończony)?

  • 7
  • Odpowiedz
Wie ktoś jaka może być przyczyna i jak się z tym uporać?


@Glorfindel: Wolniejsze duze dyski szyfruja sie po kilka godzin (z danymi)

Jeśli nic nie uda się z tym zrobić to mogę taki dysk bez ryzyka zdeszyfrować (W końcu proces szyfrowania nie został dokończony)?

nie
  • Odpowiedz
@xyzzy problem w tym, że backupu nie dałem rady w całości zrobić, jako że to było 3TB danych. Z tego co mówisz nie da się tego procesu w żaden sposób odwrócić?
  • Odpowiedz
@Glorfindel: Po pierwsze primo - szyfrujesz partycję w locie, si? Tak więc miałeś wyraźne ostrzeżenie i pytanie czy masz kopię zapasową? Klikłeś TAK? Nie zapaliła się żadna czerwona żaróweczka ostrzegawcza: co jak coś pójdzie nie tak?
Po drugie primo: próbowałeś wstrzymać szyfrowanie? Przecież na tym ekranie masz jak byk napisane, że możesz wstrzymać, odłożyć, zrestartować kompa, wznowić proces i że nie będziesz miał dostępu do partycji, dopóki proces się nie
  • Odpowiedz
@lurker:

Klikłeś TAK? Nie zapaliła się żadna czerwona żaróweczka ostrzegawcza: co jak coś pójdzie nie tak?


Jak to się ma do mojego pytania? Backup najważniejszych rzeczy zrobiłem, tyle ile miejsca miałem dostępnego na innych
  • Odpowiedz
@Glorfindel:

Jak to się ma do mojego pytania?

Pomyślmy. Szyfrujesz w locie 3TB (słownie trzy terabajty !!!!1one one) i nie robisz backupu. Co może pójść nie tak?
Prawa Murphyego - mówi Ci to coś ?
  • Odpowiedz