Wpis z mikrobloga

@widme: @krl_krl: @Nieszkodnik: autorytaryzm konstytucyjny, podobnie jak w Chinach, przy 5 czy 4 letnich rządach państwo żyje chwilą obecną a nie przyszłością, co można zaplanować w 5 lat? Może kiedy się wysrać, albo i nie. Teraz ktoś powie huurr duur ale tam nie ma wolności a obywatele są oceniani. No nie podoba się to komuś kto ma coś na sumieniu, śmieci niszczy. Co mi szkodzi że jakiś program widzi
@teczwy1410: przedstaw lepszy


@widme: Demokracja ograniczona.

Wybory poprzedzane testem IQ oraz testem z wiedzy o społeczeństwie, finansach i ekonomii. Wybory, w których mogą uczestniczyć tylko ludzie od 18 do 60 roku życia.

5 sekund nad tym myślałem.

Demokracja obecna to totalitaryzm kierowany poprzez debili. Elity potrafią tak kierować debilami, że demokracja wybrała chociażby Hitlera.
@teczwy1410: @Rga79: Demokracja jest zajebista, tylko jej wielkim minusem są ludzie ;) Dlatego warto by było stawiać na edukację i to nie taką ''pod kluczem'', tylko nauczyć logicznego myślenia. Gorzej, że większość ludzi to z natury idioci ¯\_(ツ)_/¯ Swoją drogą przydałyby się jakieś testy na IQ i wiedzę, przed możliwością głosowania...
ile lat mieszkałeś w Szwajcarii że jesteś takim znawcą?

Bo ja 5 lat.


@aardwolf: ale chwalisz się, czy wnosisz coś merytorycznie? Bo na razie twoja odpowiedź ograniczyła się do "studiuję prawo" w przeciwieństwie do "studiuję prawo i wg mojej wiedzy ten czyn jest zagrożony sankcją (...)"
@trupizm: I tu właśnie powinna wkroczyć edukacja i uświadomienie ludzi, natomiast badania by odsiały patologię i inne elementy społeczne nienadające się do pełnienia tak ważnej czynności ¯\_(ツ)_/¯ Jednak tutaj kolejnym problemem jest brak ludzi, na których można głosować. Ja w tym motłochu nawet nie widzę tego ''mniejszego zła''... Strasznie smutne to wszystko jest.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@opel123: najśmieszniejsze, że plusują też osoby które popierają lewicę i ich utopijne programy socjalne. Koalicja obywatelska też jest za rozszerzeniem 500+.

Ps. Po tweetach można też stwierdzić, że kobieta popiera lewą stronę. Odleciała z tym dowcipem.
@night_witch95: @kupkesobieciagne: w ten sposób zlikwidujecie tylko jeden argument, pomijając to że te testy były by bardzo podatne na manipulacje to wyciekały by w Internecie, bo chyba wszyscy nie głosują w tej samej w chwili.


@teczwy1410: Co 5 lat testy jak matura, z nią nie ma problemu z manipulacjami i wyciekami. Głosowanie w jednej chwili w dwóch, maksymalnie trzech turach. Co 5 lat test całkowicie inny, w inny sposób