Wpis z mikrobloga

@mesulete: Jak planujesz tym samochodem dłużej pojeździć to zrób reflasha u dr.Foxa - o ile jeszcze nie miał zrobionego.
Nie będę namawiał na grube tuningi, bo nie są tanie, ale reflash to prosty niedrogi zabieg a odmula sporo.
  • Odpowiedz
@mesulete: polecam olej Liqui Moly. Castrola dolewać musiałem około pol litra na 1500-2000 km. LM dolewałem taką ilość ale co 4000 km. Sprawdzaj wydech gdzie rozchodzi sie na do dwóch puszek, lubi w tym miejscu pękać a potem rdzewieć. No i nadkola. Jaki przebieg?
  • Odpowiedz
  • 0
@mesulete możliwe, co do regulacji zaworów nie wiem jak z Lpg ale ja w swoim 2.4 jeszcze nie robiłem a przejechałem koło 50k km. Takie tam gadanie bo ktoś gdzieś przeczytał i powtarza jak mantre. Ostatnio były sprawdzane luzy dla ciekawości bo coś zaczęło rzezic pod maską i trzymają tak jak trzeba.
  • Odpowiedz
  • 0
@papaj_21_37 możliwe, u mnie dobija do 190k km i tak jak wyżej napisałem nie ma luzow. A sądząc po tym jak auto było traktowane wcześniej i w jakim stanie je zakupiłem nie sądzę żeby poprzednicy się tym martwili ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@C4sh: specyfika gazu. Renault też ma silniki z ręczną regulacją, tam jednak po 15 tysiącach na elpedżi nie wymaga to aż takiej regulacji jak w hondach. Można to zignorować i jeździć na gazie bez regulacji, ale któregoś pięknego dnia silnik straci kompresję i pupa, trzeba będzie robić głowice.
  • Odpowiedz