Wpis z mikrobloga

Witam Mirko,
Sprawiłem sobie nowy telefon, lecz podejrzewam że coś nie tak jest z bateria (tzn mniejsza liczba mAh niż deklaruje producent), generalnie jest dobrze ale wydaje mi się że mogło być lepiej stąd chciałbym się upewnić czy wszystko z nią ok, czy jednak bawić się w gwarancje. Jest jakiś dobry sposób żeby sprawdzić ta pojemność?
#telefon #bateria #informatyka #elektronika #elektroda #it #samsung #xiaomi #sony #android
  • 11
@waciak generalnie to Mi9T Pro, mam go od środy, ale tak wypadło że go doladowywalem po parę procent więc realnego sotu nie mam, podam jutro, apki które czytają żywotność z logów systemu są chociaż zbliżone do realnej pojemności? Ew jak zmierzyć ile mAh weszło do baterii jakimś miernikiem czy coś?
@AdminOfEverything: zainstaluj sobie AccuBattery. Dokładnego wyniku nie poda ale +/- 5% będziesz miał pojemność w mAh.
Są mierniki które mierzą ilość mAh idącą z ładowarki do telefonu ale one też mają +/- 3-5% dokładność i jeszcze w telefonach jest przetwornica step down i układ ładujący oraz sam telefon też pobiera w czasie mierzenia część dostarczanego prądu więc dokładność finalnie będzie jeszcze mniejsza niż z AccuBattery.
Takie zewnętrzne mierniki nadają się do
@AdminOfEverything: minimum 10 żeby jakąś sensowna średnia wyciągnęło i ta apka jest tym dokładniejsza im więcej % za jednym razem naladujesz więc te kilka pierwszych lądowań najlepiej ładuj od tych kilku procent do 100% (wynik pojawi się w zakładce zdrowie)