Wpis z mikrobloga

#nextbike #poznan

Mirki wczoraj wypożyczyłem rower 3g widmo klikając przez aplikacje wypożycz (dokładnie wszedłem w mapę wybrałem stanowisko, zaznaczyłem rower i kliknąłem wypożycz), a aplikacja nawet nie poprosiła o żadne potwierdzenie w stylu zeskanowanie kodu QR z rowera i okazało się ze tego rowera wcale nie ma w stojaku. Od razu telefon na infolinie, a oni ze trzeba czekać aż rower się pojawi (ktoś go zwróci) i wtedy pisać reklamacje o zwrot kosztów XDDD. Właśnie mija 14h wypożyczenia roweru.....
Na moje pytanie co jeśli rower się nie pojawi, jakie są tego konsekwencje, unikali odpowiedzi i mówili ze zwykle się znajdują XDDDD nie potrafili tez określić ile może minąć zanim podejmą decyzje jeśli nikt tego roweru nie zwróci. Po prostu mam czekać ...
Reklamacje napisałem jeszcze tego samego wieczoru jak cos.

Czy macie może jeszcze jakieś pomysły co można zrobić, bo mnie już @&£” strzela z bezradności ...
  • 9
@Cheepka poczekać, zwrócą
Ale w ogóle co to za pomysł wypożyczać rower przy którym nie stoisz? XD
Skoro apka wg ciebie powinna prosić o zeskanowanie lub wpisanie numeru, to czemu po prostu od razu tego nie zrobiłeś?
@padobar: Wiem, mam nauczkę żeby tak nie robić. Ale z drugiej strony poszedłem z rozowa potem do innego stojaka i jak w ten sam sposób próbowaliśmy wypożyczyć to kazało nam zeskanować kod QR, wiec tam cos od początku było nie tak ze mi ot tak pozwoliło wypożyczyć rower ....
ten nowy, nie ze stojaka i się nie wyłączyła blokada


@dziczyznaa: za każdym razem xD
jeszcze mi się nie udało wypożyczyć 4g
te z 3g lubię, przydają mi się. problemy może przy 5-10% wypożyczeń, ale 1 telefon zazwyczaj wszystko prostuje
@CzasNaPoznan: 3 razy dzwoniłem wczoraj i jeszcze raz dzisaj i cały czas to samo: musimy czekać aż rower pojawi się w systemie (czyli ze ktoś go musi oddać)
Zapytałem ile to może potrwać i usłyszałem ze średnio 3-5 dni a czasem nawet miesiąc XDD
Serio ręce mi już opadają ...czuje się jak w procesie Kafki
Sytuacja jest w toku
Rower został magicznie zwrócony ale naliczenie 544zl wisi mi na koncie. Reklamacje złożyłem.
Dostalem dziś maila od działu bezpieczeństwa ze rower zaginął XD no sh!t sherlock przecież to zgłosiłem.
Od razu dzwonię pod wskazany w mailu numer telefonu i cud...Pani powiedziała, ze anulują blokadę z powodu zaginięcia roweru, ale ona nie jest z finansów i kary za wypożyczenie znieść nie może, nie ten dział XD
Teraz czekam już