Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
#zegarki
Podobał mi się jeden chronograf Czasexa, to sobie kupiłem, bo w sumie tanio i w ogóle. A raczej żona mi kupiła, bo miał być prezent, ale sam wybrałem (tą metodą prezent zawsze jest trafiony).
No i leżał sobie w pudełku 3 tygodnie, otwieram w dniu imienim, a tam cholera jasna luz na sekundowej wskazówce chronografu. Nie, nie że po prostu nie trafia w indeks, choć w chrono to by była niezła skucha. Po prostu ma luz, lekko zegarek obrócę w prawo (prawa strona w dół) wskazówka leci lekko w prawo zgodnie z grawitacją. Więc w czasie pracy chronografu raz trafia w indeksy, raz nie, zależnie jak rękę ułożyłem i gdzie na tarczy była wskazówka.
Nigdy czegoś takiego nie widziałem w żadnym zegarku.

Oczywiście odesłałem i czekam na rozpatrzenie reklamacji (na odstąpienie było za późno), ale napiszcie proszę, czy komuś się kiedyś przydarzyło coś podobnego?
  • 6
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AllieCaulfield: właśnie mi napisali, że.cześć i czołem, mieści się w normach producenta. Ale jest szansa, że mi oddadzą część kasy ,(nie wiem jeszcze ile). Teraz wszystko zależy od tego, czy to faktycznie jak piszesz źle osadzona wskazówka, czy może jakieś mityczne "luzy na mechanizmie" - ja słyszalem, że jak chrono nie chodzi, to luz może być, ale jak działa, to nie powinno, a tu luz jest i wtedy i wtedy.
Muszę