Wpis z mikrobloga

Fotowoltaika: jak policzyć jej opłacalność? #budujzchaferem

Co wpływa na to, ile panele wygenerują prądu? Jaką moc paneli potrzebujesz? Jaki wynosi czas zwrotu?

W filmie pokazuję przygotowany przeze mnie swego czasu arkusz kalkulacyjny.

Link do filmu: https://www.youtube.com/watch?v=BrEu_7iJI3E (33 minuty)

Link do Excela: https://blog.poradnik-budowlany.com/wp-content/uploads/2018/02/Fotowoltaika_blog.poradnik-budowlany.com_07.2019.xlsx

Ps Powoli, bo powoli, rozkręcam kanał na youtubie. Za kilka dni kolejny film: tym razem o ogrzewaniu. Tworzę właśnie (w bólach) kolejny arkusz kalkulacyjny :)

#budujzwykopem #budowadomu #fotowoltaika
  • 13
@ColumbusEnergy: @elementbn:

Nie ma tych opcji. W filmie podkreślam, aby wpisać ostateczny koszt paneli i nawet daję przykład, że po uwzględnieniu dotacji i ulg cena paneli stanie się bardziej atrakcyjna.

Ale chyba dodam te opcje + wyjaśnienie na blogu.
@chafer: Nie oglądałem jeszcze, bo nie mam jak. Ale dobrze rozumiem, że program czyste powietrze zakłada, że największe dofinansowanie dostaną gospodarstwa, gdzie dochód nie przekracza 600 zł/mc, a jak ktoś ma więcej niż 1600 zł/os/mc to max 30%?
@ColumbusEnergy: jak ja uwielbiam wszystkie "dofinansowania"
Ja wychodzę z założenia, że jak chcę coś kupić, to muszę na to zarobić pieniądze, a nie szukać jak żebrak gdzie jakie dofinansowanie "dają". A jak nie będę wiedział to jak łoś stracę, prawda?

niech mi mendy oddadzą mój podatek dochodowy i nie potrzebuję żadnego żebrania...
@ColumbusEnergy: powiedz mi proszę czy dobrze rozumiem zapis w podlinkowanym artykule. Aby uzystac ulgę termomodernizacyjneą na montaz fotowaltaiki do nowopowstajacego budynku musze niejako zakonczyc budowe, oddac budynek, i nastepnego dnia (albo pozniej ;)) zlecic montaz fotowoltaiki?
A jak nie będę wiedział to jak łoś stracę, prawda?


@mar111cin: informujemy wszystkich klientów o dostępnych możliwościach dotacji/dofinansowania, a wspomniane artykuły są dostępne nawet na naszej stronie głównej.

@lukastrz: dokładnie. Najlepiej, żebyś jeszcze w trakcie budowy po kontakcie z instalatorem zadbał o miejsce na kabel z dachu do falownika. :)