Wpis z mikrobloga

O ile generalnie nie trawie "shounenów" to Dr.Stone jest zdecydowanie najlepszym amimu z tych które oglądam w tym sezonie (a jestem na bieżąco z 11 seriami).

Na początku podchodziłem do tego bardzo sceptycznie, wiedziałem że jest tu motyw naukowy, ale myślałem że będzie on bardzo pretensjonalny i potraktowany pobieżnie. Ale tak nie jest, są tam co prawda liczne uproszczenia i nie wszytko jest 100% realistyczne, ale i tak jestem pozytywnie zaskoczony.
Podoba mi się też że protagonista nie jest amebą umysłową która rozwiązuje wszystkie konflikty dzięki:
- szczęściu
- pancerzowi fabularnemu
- darciu się bardzo głośno
- magii przyjaźni
Tylko jego działania są dość logiczne i przemyślane, a wszystkie problemy są rozwiązywane kreatywnie i w sposób mniej lub bardziej zgodny obowiązującą wędzą naukową.
Poza tym: fabuła, postacie, animacja, ścieżka dźwiękowa wszystko na +, ciężko się do czegoś przyczepić, a sam motyw odbudowy cywilizacji od zera jest naprawdę bardzo ciekawy.
#drstone #anime #animedyskusja
Lisiu - O ile generalnie nie trawie "shounenów" to Dr.Stone jest zdecydowanie najleps...

źródło: comment_2sQJOqnWt2pPqL7KUp3qxG9MZ0r5Fbrm.jpg

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Lisiu: UchiMusume to chyba na zlecenie jakiegoś stowarzyszenia pedofilów powstało xd Nie zaliczałbym do lepszych serii w sezonie, takie 6/10, a darcie mordy przez MC - "Latinaaaaaaaaa" może męczyć.

Na liście brakuje Cop Craft. Albo chociażby Lord El-Melloi II.

Nawet HenSuki to przy tym arcydzieło. Isekai Cheat Magician też lepsze. W sumie Okaasan Online też.

https://www.wykop.pl/wpis/43393709/myslalem-by-zrobic-jakies-podsumowanie-sezonu-ale-/
  • Odpowiedz
@tamagotchi: UchiMusume jest o typie który wychowuje córkę, nie ma tam dwuznacznych scen, a jeśli masz jakieś dziwne skojarzenia, to być może na zasadzie że "głodnemu chleb na myśli". Ale faktycznie może trochę na siłę dodałem do najlepszych, jak dla mnie to 7/10, zamiast tego do najlepszych dodał bym Machikado Mazoku.
Cop Craft byłby całkiem ok, gdyby nie to że jest robiony na śladowym budżecie, co widać i słychać.
Te
  • Odpowiedz
@Lisiu:

to być może na zasadzie że "głodnemu chleb na myśli".

no niezbyt xd lubię serie z loli, ale to mnie aż zniesmacza, czytałeś co napisałem w tamtym wpisie?

Uchi no Ko no Tame naraba, Ore wa Moshikashitara Maou mo Taoseru kamo Shirenai. (4) - ilekroć widzę MC i resztę facetów podniecających się tą dziewczynką, mam wrażenie, że to seria dla pedofilów. To aż razi. Niejedną serię z loli oglądałem i czasem miałem uczucie obrzydzenia tylko przy UzuMaid!, reszta to głównie odrealnione komedie, fantasy itd. Takie Fate/Kaleid np. to miód. Ale tutaj czuję się dziwnie oglądając to. Co do samej fabuły - w 4. epie aż mnie ta drama zaskoczyła i zrobiło się ciekawie, ale jak na 8-latkę, dziewczynka jest zbyt dojrzała emocjonalnie. O ile to standard w chińskich bajkach, tak tutaj silą się na bardziej poważne przedstawienie jej dorastania, więc to
  • Odpowiedz