Wpis z mikrobloga

Powiem wam, że feministki zamiast szukać dziury w całym powinny się zająć np. Kwestią damskich toalet.

Jak długo żyje (no... Nie za długo, ale tak w sam raz, żeby wyrobić sobie opinię), nie widziałam kolejki do męskiej toalety.

A u różowych?! Ilekroć jakaś wycieczka, wypad do restauracji, nie wspominam nawet o barówach, czy postojach na stacjach paliw... Wszędzie kolejki!

Przyznam się, że kiedy widzę jak 30 bab stoi jak na ścięcie, podczas gdy męska obok stoi całkowicie pusta - to korzystam z męskiej. Oczywiście z kulturą, nie wywalam wam rozchlapanych podpasek i nie obsikuje desek.

Wkurzyło mnie ostatnio, jak w Wiedniu zobaczyłam, że na stacji metra panowie mogli korzystać za darmo z pisuarów. Uważam, że (głównie ze względów higieniczno-biologicznych, już nawet kwestię mniejszego pęcherza pomijam) Panie powinny mieć troszkę więcej "miejscówek" i kibelkowych przywilejów.

W niesamowicie kryzysowej sytuacji niebieski wyciągnie bydlaka za jakimś drzewkiem, a różowa raczej nie przykucnie za krzakiem, żeby sobie wciskać tampony do zakrwawionej psiochy.


  • 56
Wszędzie kolejki!

@zakladamkontojakczekamnakebaba: I to na pewno wina mężczyzn, a nie kobiet, które potrzebują 5 minut, żeby się odlać? Bo nikt mi nie wmówi, że każda akurat ma okres. To jest statystycznie niemożliwe. No chyba że każda zostawia po sobie oszczaną deskę, bo leje "na Małysza" i kolejna spędza 4 minuty na przygotowaniach do swojego "zrzutu", a minutę na właściwej czynności.

Przyznam się, że kiedy widzę jak 30 bab stoi jak
@inquis1t0r facet staje przy pisuarze i sika. Kobieta musi najpierw ściągnąć spodnie, majty, a potem wybrać sposób, w jaki się wysika, bo uwierz mi, praktycznie nikt nie siada na deskach w publicznych wc. Więc albo wykładają deskę papierem (co trwa), albo sikają w przysiadzie (co też trwa i jest strasznie niewygodne). Naciągnięcie na siebie majtek i spodni też trwa trochę dłużej niż schowanie penisa w gacie i zasunięcie zamka ))¯_(ツ)_/¯
@NyanNyan: po pierwsze, to nie próbuj mi wmówić, że mam pretensje do mężczyzn. Gdybyś nie zauważył, to zaczynam post od uwagi w kierunku femjnjstek...

Po drugie, to nigdzie nie napisałam, że wpadam do męskiego i zaglądam Panom w rozporki - napisałam o sytuacji, kiedy męska jest pusta (dość jasno to zaznaczyłam w poście... Czytasz ty w ogóle, czy tylko patrzysz na tagi i postanawiasz się poprzypierdzielać, tak dla zasady? XD)

Ooo,
@whiteglove: @inquis1t0r: trochę racji w tym jest, ale do tego co napisała Rękawisia, to dodam jeszcze, że kolejki znacznie rosną, jeśli korzystają Panie... Puszyste. O ile mi, przy 50 kg, zajmuje chwilę rytuał opisany przez koleżankę (obkładanie papierem, albo stawanie w idealnej pozycji, żeby nie obsikać siebie i wszystkiego dookoła), to kobitom, które mają parę kilo więcej - schodzi naprawdę długo.
po pierwsze, to nie próbuj mi wmówić, że mam pretensje do mężczyzn. Gdybyś nie zauważył, to zaczynam post od uwagi w kierunku femjnjstek...


@zakladamkontojakczekamnakebaba: Czyli jak wspomnisz, że feminazi są złe, to należy zignorować fakt, że wbijasz do męskiego kibla i nie widzisz w tym nic złego? Logika różowych w pełnej krasie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Po drugie, to nigdzie nie napisałam, że wpadam do męskiego i
@zakladamkontojakczekamnakebaba Rękawisia ()
Z tymi puszystymi paniami to prawda. Starszym paniom też długo schodzi, bo wszystkie te czynności wykonują wolniej. I tak się stoi w tej kolejce ( ͡° ʖ̯ ͡°)

A szlag mnie trafia, że często w męskich jest tyle samo kabin + pisuary, czyli de facto mają więcej urządzeń sanitarnych do użycia. No ale to panowie najczęściej projektują i
To absolutnie nie ma znaczenia. W międzyczasie przyjdzie tam paru chłopa i co? Będziesz czekać, żeby się wstydu nie najeść?


@NyanNyan: czemu miałaby się najeść wstydu?

A gdyby było na opak? Facet w damskiej? To by już nie było okej, prawda? Podwójne standardy na pełnym gazie. Niby krytykujesz "feministki", a zachowujesz się niewiele lepiej niż one.


@NyanNyan: to już srogie urojenia, gdzie @zakladamkontojakczekamnakebaba: napisała coś takiego? Ja ze swoją