Wpis z mikrobloga

#gry #kupkawstydu2013 #stacking #doublefine #ps3

Wszyscy kupują nowe tytuły na Steam Sale, a ja tymczasem dalej rozprawiam się z kupką wstydu - tym razem padło na "Stacking" od ekipy Tima Schafera. Przed chwilą wymaksowałem grę wraz z dodatkiem o włóczęgach i powiem jedno: matrioszki dały radę. Pomysł z wykorzystaniem ich unikalnych zdolności wnosi trochę świeżości do gatunku przygodówek, a użycie konwencji filmu niemego zdecydowanie dodaje całości uroku. Gra niby krótka, ale przy robieniu wszystkiego na 100% zabiera jednak trochę czasu; o ile skompletowanie wszystkich matrioszek oraz rozwiązanie zagadek na wszystkie możliwe sposoby jest proste, a czasami wręcz banalne (większość matrioszek stoi tuż obok miejsca, w którym należy ich użyć), tak już przy Hi-Jinksach potrzeba trochę pomyślunku, zdolności kojarzenia, czasem szczęścia, ale przede wszystkim niezłej znajomości angielskiego. Zrobiłem je bez podpowiedzi, więc się da, ale wymaga to cierpliwości. Lub testowania wszystkiego na wszystkim, jak to w prawdziwych przygodówkach bywa :)
  • Odpowiedz