Wpis z mikrobloga

Wyjąłem ostatnio ze starego laptopa dysk SSD i włożylem go do #pcmasterrace
Był na nim postawiony system jeszcze z laptopa więc go sformatowałem.
Po formacie coś dziwnego się z nim dzieje, jak coś na niego wrzucę i próbuję otworzyć, to pojawiają się komunikaty o odmowie dostępu, braku uprawnień, odpowiednich przywilejów itd.
To samo jak próbuję zainstalować na nim coś ze #steam , pojawia się Disk Write Error.
Próbowałem już wszystko w ustawieniach bezpieczeństwa itp. Ma ktoś może pomysł co zrobić?

#komputery #windows
  • 5
  • Odpowiedz
@kett47: laptop był kupowany wraz z dyskiem ssd w zestawie? Niektóre dyski oem'owe są blokowane i mogą wymagać jakichś dodatkowych modyfikacji, czasem nawet po tych modyfikacjach nie da się z nich korzystać na innych urządzeniach. Jest to dysk sata, msata, m.2 czy m.2 nvme? Jeśli m.2 nvme to płyta też może nie obsługiwać tego protokołu mimo tego, że złącze pasuje. Bodajże gigabyte aourus b450 miał m.2 pod protokół sata. Sprawdź też
  • Odpowiedz
@kett47: tu masz podobny problem
"Yes, the 'custom' HP firmware placed on your SSD is what's causing Samsung Magician to not identify your SSD.

The reason for the custom firmware is for warranties.
The HP custom firmware just makes sure the customer does not try to get Samsung to replace it as replacement is all up to HP.

This in turn has resulted in you not being able to use Samsung
  • Odpowiedz
@badboy141: Dzięki, czyli wygląda na to, że sprzedałem starego laptopa bez dysku żeby włożyć go do pc i zostałem z bezużytecznym dyskiem ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz