D5 - ćwierćfinały #lacunafutbolowo #lacunafabularnieczarnolisto - zbiorczy tag do czarnolistowania
---------------------------------------------------

Czy porażkę w ćwierćfinale można nazwać wstydem? Na pewno nie w Turnieju Wysokiej Rangi. Wszystkie ćwierćfinały okazały się być thrillerami, trzymającymi w napięciu przez całe spotkanie. Pokonani mogą mówić tylko i wyłącznie o pechu, bowiem chronologicznie piąta kolejka spotkań była wyśmienitą piłkarską ucztą.

RKS HUWDU przystępowało do meczu z Dziećmi z Bullerbyn z wysokimi aspiracjami. Ich planem było szybkie ustalenie wyniku spotkania i dowiezienie bezpiecznej przewagi do końcowego gwizdka. Ale to "Bombelki" niespodziewanie prowadziły po pierwszej połowie 2:0 po świetnych indywidualnych akcjach skrzydłowych. W drugiej połowie RKS pokazał pazur, szybko zdobywając gola kontaktowego, po czym mieliśmy do czynienia z czterdziestoma minutami nerwów po obu stronach. Żadna z drużyn nie chciała podjąć ryzyka, w tym co ciekawe również goniący wynik RKS HUWDU. W doliczonym czasie gry po zamieszaniu w polu karnym piłka wpadła do siatki Dzieci z Bullerbyn i kiedy wydawało się, że będziemy świadkami pierwszej dogrywki, sędzia liniowy uniósł chorągiewkę, wskazując spalonego. Analiza VAR wykazała, że spalonego nie było, jednak sędzia główny dopatrzył się faulu na bramkarzu. Na powtórkach wyraźnie widzieliśmy pomocnika RKSu, wpychającego bramkarzowi "Bombelków" kciuk w dupę. W celu uniknięcia skandalu piłkarze zgodzili się z decyzją sędziowską, a później zabrakło im czasu na wyrównanie. Dzieci z Bullerbyn wygrywają 2:1 z RKS HUWDU i meldują się w półfinale, gdzie oczekują następnego rywala!

Pierwszą parę półfinałową dopełni zwycięzca pojedynku UKS Batory VI kontra Dzbany Anagamy. Na pierwszą połowę można spuścić zasłonę milczenia, bowiem po bezbramkowym i bezbarwnym remisie zapowiadało się na kolejny mecz z jedną bramką. Po przerwie jednak obie drużyny podkręciły tempo, co zaowocowało trafieniami dla obu stron. Batory przeprowadził świetną kombinacyjną akcję w polu karnym rywala, z kolei Dzbany popisały się kapitalnym dośrodkowaniem "na aferę", wykończonym główką pomocnika. Dziesięc minut przed końcem stało się jednak coś nieoczekiwanego. Obrońca Dzbanów wycofał nogą piłkę do swojego bramkarza, a ten chwycił piłkę w rękawice. Sędziemu nie pozostało nic innego jak podyktować rzut wolny pośredni. Trener "Dzbanów" wyglądał na wyjątkowo skonfundowanego, ponieważ nie miał pojęcia zarówno o pierwszym przepisie, jak i o tym jak wygląda rzut wolny pośredni. Jego zawodnicy również mieli problem z tym stałym fragmentem gry i przez złe ustawienie pozostawili wolną drogę do bramki napastnikowi "Stefanów". Wynik meczu utrzymał się do końcowego gwizdka i to UKS Batory VI podejmie się walki o finał wraz z "Bombelkami".

W drugiej połowie drabinki Skup Katalizatorów Lutycka 11 Poznań podejmował Technokratyczną Drużynę Piłkarską. Mecz rozpoczął się z 30minutowym opóźnieniem, ponieważ konieczne było zamontowanie nowej, szerszej tablicy wyników, na której zmieściłyby się obie nazwy drużyn. Pierwsza połowa, podobnie jak w drugim ćwierćfinale, nie obfitowała w wydarzenia. "Technokraci" przyzwyczaili już nas do spokojnego rozgrywania piłki na środku boiska i niepodejmowaniu niepotrzebnego ryzyka. Z kolei "Jarki" nie potrafiły sobie stworzyć żadnej dogodnej sytuacji bramkowej. Druga połowa zapowiadała się równie sennie, jednak w 60. minucie błąd popełnił obrońca "Jarków", co skrupulatnie wykorzystał siwobrody napastnik "Technokratów", pokonując bramkarza płaskim strzałem w krótszy róg. Dowiezienie wyniku nie sprawiło Technokratycznej Drużynie Piłkarskiej większych problemów i o to oni zagrają w drugim półfinale!

Ostatni ćwierćfinał i ostatnie miejsce w finale. Wirujące Bakłażany zmierzyły się z Festung Breslau. Początek należał zdecydowanie do popularnych "Warzyw", którzy poprzez stosowanie ciągłego pressingu zmusili rywali do błędu, pakując im pierwszą bramkę już w 10. minucie meczu. Takim też wynikiem zakończyła się pierwsza połowa. W przerwie meczu słychać było płomienne mowy trenera "Wrocławiaków", które prawdopodobnie wywarły ogromny wpływ na piłkarzy. Do 80. minuty Wirujące Bakłażany odpierały wściekłe i zmasowane ataki przeciwników, w których znikąd wstąpiła niesamowita energia. Ataki Napastwaffe, Obronmachtu i Pomocmarine zaowocowały dwoma bramkami, które ustaliły wynik tego niezwykłego spotkania o dwóch jakże różnych obliczach. Selekcjoner Festung Breslau uniósł wysoko prawą rękę, wskazując na wielkim telebimie tabelę turniejową. Obok nazwy jego drużyny widniała nazwa Technokratyczna Drużyna Piłkarska.

* * *

Dotarliśmy do strefy medalowej! Wszystkie cztery drużyny na pewno zagrają po dwa mecze w tym turnieju. Co zrobią, aby znaleźć się w wielkim finale i wysłać swoich rywali do finału przegranych? Ich strategii dowiemy się dopiero w dniu meczowym!

-------------------------------------------------------------

@achtunki @Akumulat @Anagama @Askaukalis @BetonowyBrodaczBezAfro @Ermine @Ex2light @gasior22 @Gregua @Kiciupiciu @Kolorowy_jelonek @Korbuzz @Krasik01 @krasnoludkolo @Kroomka @KrzemowyDuch @Lisaros @Matei123 @Miloszun @Onde @pan_kleks8 @pocotosienoginoco @profesjonalna_skarpeta @Queltas @Rak_Codzienny @Stah-Schek @Waspin @William_Adama @Yokaii @ZdenerwowanyBialorusin @Zeroskilla @Zerri

Podejmij decyzję, plusując JEDEN z komentarzy poniżej. Czas na podjęcie decyzji upływa 1.09 o godzinie 11:00. (z wyjątkiem dla @Zerri, dla którego czas upływa o 4:45) Decyzja dotyczy dwóch nadchodzących meczów

#lacunafabularnieczarnolisto
Pobierz lacuna - D5 - ćwierćfinały #lacunafutbolowo #lacunafabularnieczarnolisto - zbiorczy t...
  • 14
Trener Drużyny Technokratów, pierwsze publiczne oświadczenie

Chciałbym pochwalić naszych przeciwników, ich gra była bardzo dobrze rozrysowana w tabelkach, jednak nasi naukow... znaczy się zawodnicy byli znakomicie przygotowani, wczorajszy cały wieczór rozrysowywali taktyki na tablicy, dodatkowo znaliśmy stopień wilgotności murawy wraz z natężeniem światła, więc udało się wypracować kompromis pomiędzy wykorzystywaniem przewagi naturalnej, a balansem energetycznym mięśni naszych zawodników. Chciałbym tutaj również dodać, że praca naukowa pisana w trakcie przerwy odnośnie ruchów gałki
Pobierz achtunki - Trener Drużyny Technokratów, pierwsze publiczne oświadczenie

Chciałbym ...
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Hans von Niehoff - trener Festung Breslau

No co ty dużo mówić, cieszę się. Szczęście że mnie tak naprawdę promienieje, tak mocno że, że... Co Państwo powiedzą żebyśmy dali sobie spokój z tą nudną konferencją prasową i zaśpiewali. No to może ja zacznę. Ein, zwei, drei...
Zerri - Hans von Niehoff - trener Festung Breslau

No co ty dużo mówić, cieszę się. ...
JEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEST!!! - Wykrzyczał trener Dzieci z Bullerbyn po ostatnim gwizdku. - Brawo panowie, brawo. Cóż to było za widowisko! Po tym meczu skautom na trybunach pewnie atramentu w długopisach zabrakło.
- Cholera, poczułem się lekko zgwałcony przez tego pomocnika - narzekał bramkarz.
- Nic Ci nie będzie, a Twoja dupa uratowała nam wynik. Wracamy do hotelu, musimy się rozeznać z kim gramy i ustalić taktykę.