Wpis z mikrobloga

Nie no tyle lat nadal nic się nie zmieniło :)

Robiłem porządki w starym telefonie i znalazłem jakiś adres HTLC.me lightning network. Coś kumam że to miało zrewolucjonizować bitcoina i upowszechnić.

No i od godziny siedze, zakładam ileś pieprzonych portfeli, próbuje zrobic jakiś lightning network payment, ale nie mogę bo muszę mieć channel ale żeby mieć otwarty channel muszę mieć jakąś kwotę w portfelu (ciekawe #!$%@? skąd)

Ja #!$%@?. Serio? #!$%@? serio? Ja rozumiem pobawić się spekulacyjnie, kupić sobie tokeny na binance tu zarobic tam stracić. Podpiąć na jakiś czarny rynek.

Ale jeśli ktokolwiek wierzy w to, że ta technologia kiedyś będzie szeroko używana i zaskoczy, że wyprze banki i karty płatnicze, to niech weźmie porządny rozbieg i #!$%@? lbem o ścianę. Naprawdę...

#bitcoin #lightningnetwork #kryptowaluty
  • 30
  • Odpowiedz
@JayDee: blagam Cię :) wierzysz w to? Bawię się tym jako konsument (nie spekulant) od 2012 roku i na razie widzę bardzo wysokie marże i widzę że zarabiają tylko sprzedający łopaty. Serio, konto bankowe, glupi revolut są tańsze i wygodniejsze. I o wiele bezpieczniejsze. Dzieki za linki jutro ciąg dalszy edukacji dziś boli mnie już od tego glowa
  • Odpowiedz
@OPcodeRTI: z resztą ja nie wiem do końca czy są jakieś nowe portfele do LN lepsze od tego, nie jestem w temacie od kilku miesięcy ale wydaje mi się że spośród tych co są ten był i jest najlepszy choć nie doskonały ale działa chociaż :)
  • Odpowiedz
@OPcodeRTI: ty mógłbyś taki serwis zrobić, w rok może by zarobiła trochę jak byś dał mniejsze fee jak na lnzone a to prosty serwis z nodem, nic skomplikowanego a jest chyba tylko jedna alternatyw
  • Odpowiedz
@Dantte: swoje zarobiłem nie bój żaby :) ciekawi mnie też tech, adopcja i hype wokół tego. Te śniadania z bitcoinem i inne MLmy :) Ale fakt moglem byc bardziej zarobiony. Moglem też stracic lub zostac okradziony jak kumpel. Mam do tego zdrowe podejście poza jednym aspektem - irytuje mnie jak wszyscy z wewnątrz bąbla mowia jakie to jest wow i world changing. No właśnie nie jest.
  • Odpowiedz
No właśnie nie jest.


@regis_uszatek: po wypróbowaniu tego mam podobne zdanie ale trochę odmiennie, gdyby było więcej gdzie tego używać to bym używał a najszybciej na jakąś giełdę, bitmex miał wprowadzić tam mi nie pasuje przelewać ale na jak by to wprowadziła inna normalna giełda to bym używał
  • Odpowiedz
@regis_uszatek: jako deweloper i spekulant wiem ile czasu trwa rozwój takich projektów, a jest wiele - nie mówię o btc ln - ciekawych projektów - i na efekty przyjdzie nam poczekać :). Jesteśmy jak z internetem w 80s - komu to było potrzebne przy tamtej technologii :)
  • Odpowiedz
@JayDee: no to trochę jest orzehajpowane i przeinwestowane :( no nic wyzalilem się. Moim zdaniem duże prace teraz muszą pójść w user friendly.

Bankowy przelew ma pod spodem masę techu, blik czy przelew na telefon. Ja uzywajac tego w ogóle nie czuje. Czas ładować w ten aspekt czas i kasę inwestorow
  • Odpowiedz
@regis_uszatek: Jedyne na co zarobiles to na masc na ból dupy. Ludzie ktorzy interesowali sie bitcoinem w 2012 nie ogladaja sniadan z bitcoinem i tego przyglupa ktory wyglada jak smigol.
Jestes pusty w ryj i tyle
  • Odpowiedz