Wpis z mikrobloga

W temacie shitshorm w #warszawa i #polskiantysemityzm, co to go nigdy w Polsce nie było. Takie coś dzisiaj znalazłem u Mellera na #facebook

"Żydzi i szarlatanerya, pragnąc ograbić fundusze obywateli miejskich, rozwinąć handel produktami spożywczymi ze stronami odległemi, kosztem zagłady rolnictwa ojczystego, oplątać długami miasta i zjednać sobie rozgłoslekarzy ludności miejskiej, wszczęli gwałt w prasie kapitalistycznej na temat wielkiej szkodliwości dla zdrowia nieczystości kloacznych i pilnej potrzeby pozbycia się tychże na zawsze za wszelką cenę, ofiarowując się nawet z kredytem długoterminowym i nizko-procentowym, wziąwszy za punkt swych operacyi hygeniczno-finansowych naprzód gród syreni.
Lecz gdy machinacye żydowskie natrafiły na twardy grunt konserwatyzmu obywateli warszawskich— judaizm uciekł się do środków noszących cechę propagandy rewolucyjnej."

Więcej:

https://pl.m.wikisource.org/wiki/Kanalizacya_miasta_Warszawy_jako_narz%C4%99dzie_judaizmu_i_szarlataneryi

#zydzi #polska #urojeniaprawakoidalne #bekazprawakow #neuropa po wyczynie mojego ulubionego matołka- Marka Suskiego, również #bekazpisu
s.....s - W temacie shitshorm w #Warszawa i #polskiantysemityzm, co to go nigdy w Pol...

źródło: comment_HI0X1cmeXwTOELEVLdJezAePAxJphUgg.jpg

Pobierz
  • 14
  • Odpowiedz
  • 5
@szunis Ja przeczytałem tę publikację i twój opis jest bzdurny.

W publikacji o kanalizacji chodziło o to, że przez kanalizację zaczęto wylewać nieczystości prosto do rzeki, bo wtedy nie oczyszczano jeszcze ścieków. Skutkiem zatruwania rzeki było niszczenie połowu jesiotrów i nadwiślańskich brzegów.
Ponadto traciły źródło dochodu te osoby, które nieczystości wywoziły z miasta, bo nie były już zwolnione z opłaty rogatkowej. Mniejsza ilość osób wywożących nieczystości ze względu na opłaty, a potem
  • Odpowiedz