Wpis z mikrobloga

Przed chwilą miałem próbę wyłudzenia oszustwa na BLIK. Standardowa wiadomość czy mam pożyczyć 1000 PLN. Przez podanie kodu BLIK uzyskałem adres bankomatu (nazwa, miejscowość, ulica). Szybki telefon na 997, przekierowanie do dyżurnego.

Miejscowość: Sochaczew
Ulica: Mieszka 1.
Bankomat: Santander.

Niestety policjant nie wiedział nic o popularnych w ostatnim czasie oszustwach na BLIK (włamanie na Facebooku, prośba o środki). W tym czasie rozmawiałem z oszustem, prosiłem go chwilę m.in tłumacząc problemy z aplikacją bankową.

Policjant poinformował mnie, że najbliższy patrol będzie w okolicy za około 30 minut i sprawdzą okolicę.
Być może ktoś będzie się kręcił w okolicy i wpłyną podobne zgłoszenia. Chyba jest już za późno.
#blik #banki #bezpieczenstwo #oszukujo #policja
  • 34
  • Odpowiedz
@FHA96 a w jaki sposób wyciągnąłes adres bankomatu? Podałeś zlodziejowi zły blik, ale go nie potwierdziłeś kodem i gdzieś się to pojawiło czy jak to działa?
  • Odpowiedz
@FHA96: Problem leży we właściwej adresacji problemu, kieruj następnym razem zgłoszenia do nas na cert@cert.pl lub poprzez https://incydent.cert.pl - monitorujemy te kanały 24/7. Takie informacje jesteśmy w stanie "popchnąć" do osób zajmujących się tym bezpośrednio w policji, więc skuteczność może być wyższa niż bezpośredni kontakt na 997 z operatorem, który pierwszy raz słyszy o problemie.
  • Odpowiedz