Wpis z mikrobloga

@bakter: Nie jestem profesjonalnym majsterkowiczem ale baterie niklowe kadmowe są pase i generalnie nie lubię z nich korzystać czy to w sprzęcie do majsterkowania czy też w jakimkolwiek innym zastosowaniu.
@bakter: Już nie mogę edytować więc dorzucę że niklowo kadmowe akumulatory we wkrętarce skill używanej w zastosowaniach działkowo domowych u siebie i znajomych zajechałem w 4 lata. Kupiłem potem w biedronce z litowo jonowym to mam już jakieś 3-4 lata w podobnym zastosowaniu to mogę powiedzieć ze bateria nie wykazuje śladów zużycia.
@bakter: Ja mam wkrętarkę z castoramy która ma 11 lat, właśnie na NiCd, używana sporadycznie i akumulatory są mało zużyte. Kojarzę że w tym typie baterii najbardziej istotna jest ilość ładowań a nie czas, ale nie szukałem czy mam rację czy tylko mi się zdaje. A czemu akurat tę wkrętarkę chcesz kupić? 45 Nm to masz w lidlowej wkrętarce i to z udarem, na litowo-jonowych aku. W castoramie ostatnio były przecenione
@hitherto wiesz co nie rozglądałem się bardzo, wyskoczyła mi aukcja, znana dobra marka, cena też ciekawa i pytam czy warto bo kompletnie się nie znam¯_(ツ)_/¯ mam lidlowska małą kilka lat na jedną baterię jest dosyć dobra ale chce wymienić na coś mocniejszego. potrzebuje do domowych i ogrodowych spraw
@hitherto: NiCd marnieją jak są używane często (ilośc cykli ładowania) i bardzo rzadko (samorozładowanie). Optymalnie jest używać nie zbyt często (1-2/ miesiąc) i pilnować żeby pusty aku nie leżał długo.
@bakter: moim zdaniem nie warto właśnie ze względu na aku, bo za tyle można spokojnie kupić przyzwoitą wkrętarkę w markecie (albo lidlu)