Wpis z mikrobloga

Polska AD 2019.
Uzbrojony w wypisany właściwy papierowy wniosek,kartę pojazdu, pełnomocnictwa od rodziców, tablice rejestracyjne, dowód rejestracyjny, potwierdzenie ubezpieczenia OC, wypis z CEIDG, potwierdzenie wykonania badania technicznego oraz dowód osobisty karnie oczekuję w kolejce w urzędzie, by złożyć wniosek o wymianę dowodu rejestracyjnego, ponieważ skończyło mi się w nim miejsce na kolorowe pieczątki.
Jak wiadomo, w kraju nad Wisłą tekst odbijamy kolorowym tuszem jest sprawą najwyższej wagi.
Wiem również, że urzędnik wnikliwie przeanalizuje wszystkie przedstawione mu dokumenty, a w razie najmniejszej nieścisłości nie będzie miał litości, odprawi mnie z kwitkiem (coś jak w słynnym odcinku kiepskich). Wiem to z własnego doświadczenia, by dopisać się jako współwłaściciel odwiedzałem wydział komunikacji trzykrotnie.
Tak powolutku żyje się na tej wsi.
Tak, mam profil zaufany, nic przez niego nie da się załatwić.
#polska
hurin - Polska AD 2019.
Uzbrojony w wypisany właściwy papierowy wniosek,kartę pojazdu...

źródło: comment_BTqgeZuWfRUUyFOfYbVQip8bMAvech2l.jpg

Pobierz
  • 11
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@hurin: Ale mimo tego wiele się zmienia na plus.
W moim mieście rodzinnym jest internetowa rejestracja do wydziału komunikacji. Rejestrujesz, podajesz kilka informacji i przychodzisz na konkretną godzine.
@Vertidonar: Pan w okręgowej stacji kontroli pojazdów poinformował mnie ze z dokumentem od niego mogę jeździć przez miesiąc. I że za rok już nie wyda takiego dokumentu, jak nie będzie nowego dowodu. Chyba że wprowadził mnie w błąd.
@hurin: a mi w stacji kontroli pojazdów powiedzieli jedynie, żebym na następne badania stawił się z dowodem rejestracyjnym. Brak miejsca na pieczątki nie powoduje, że DR jest nieważny. Badania techniczne też są ważne cały rok. Konieczność wymiany byłaby gdybyś wyjeżdżał za granicę tym samochodem.