Wpis z mikrobloga

Siemka , myśle nad zakupem gogli VR , Które lepsze Oculus Rift czy HTC Vive ? ( Plusy/Minusy/Opinie) I jak to wygląda z grami ? są jakoś podzielone że np gdy kupie HTC nie będe mógł grać w niektóre tytuły z Oculus Rift czy nie ma to różnicy akurat w tej sprawie ? ( totalnie zielony jestem w tym temacie )
#gry #komputery #pytanie #vr
  • 19
@HvloSKL: masz dużo szmalu na głupoty ?
Bo ja pożyczyłem od brata i po 3 dniach mi się znudziło totalnie niema w co grać.
Plus niektóre gry sprawiają że chce ci się rzygać.
Dla mnie na chwilę obecną niema to sensu... jedyny plus tego to używanie przy odchudzaniu.
Jak komuś się nie chce 30 minut poruszać... to może odpalić jakiś bit saber albo tenisa i spoci się jak świnia.
To by
@samuraj24: gościu mój szmal moja sprawa to po pierwsze , po drugie wiadome że każdy organizm może inaczej na to zareagować , są gry takie np Pavlov VR w których normalnie się poruszasz (spójrz na yt) Oculus Rift i HTC Vive to dwa z tego co widziałem na necie kozaki w kategori gogli VR (cena od 2k do 3k) i jest na nich ogrom gier w które bym osobiście zagrał na
@HvloSKL: Jak masz plejaka to kupujesz sobie psvr. Używany 600-700 na promkach nowy zestaw z 5 dobrymi gierkami 900-1000. Ja tak zrobiłem i w zasadzie jedyne co mnie powstrzymuje od hełmów pc to że jak ktoś "testuje" hełmy to zamiast powiedzieć jest pikseloza i lub jest na bardzo małym poziomie. To powie jaką konsystencje miało gówno które zrobił 2 tygodnie temu ale o pikselozie ani słowa.
@HvloSKL: Pisałem co innego ale widzę wreszcie da się kupić u nas hp reverb VR i to bym brał. Im wyższa rozdziałka tym fajniej się używa, bo grać to jedno ale tak możesz sobie korzystać jak z kina i robi to robotę nawet na hełmie od soniacza 960x1080 na oko a ten ma po 2160x2160p na oko
@HvloSKL: które lepsze z dwóch - ciężko powiedzieć szczerze
Oculus Rift S(przyjmuję że chcesz kupić to gdyż jest o wiele nowsze, a nie starego CV1) nie wymaga od Ciebie ustawiania lighthouse'ów(takich kamerek które wykrywają twoje ruchy), za to nie będziesz miał FBT, tzn. full body tracking(pełne wykrywanie ciała). Rift S ma kamerki wbudowane w gogle, które działają dobrze, chyba że zdarzy Ci się ręką przykryć którąś z kamer i czasem w
@pusia11: bez dokładnego mierzenia pokoju wydaje mi się że miejsce będę mieć (no ale mówie jak narazie jest to tylko na "oko") Właśnie widziałem że Oculus Rift ma dużo więcej gier , ale też bardzo zainteresowało mnie HTC przez te "kamerki" które wykrwywają ruchy całego mojego ciała. Jak się sprawdza rift pod względem poruszania się ? (z tego co myśle robi się to zwykłą gałką na kontrolerze tak ? ) jak
@HvloSKL: rift ma poruszanie gałką na kontrolerze, jak wszystkie inne gogle. 95% ruchu robisz tą gałką, 5% ruchu typu wychylanie/kucanie/pochylanie się, to jest już twój rzeczywisty ruch w prawdziwym świecie. rift s po prostu nie oferuje wykrywania nóg, co nie znaczy że nie można kucać np w Pavlovie, zamiast tego gra patrzy na jakiej wysokości masz gogle i w zależności od tego interpretuje czy kucasz czy normalnie chodzisz ( ͡°
@pusia11 dobra, dzieki wielkie za pomoc i chyba przekonales mnie bardziej do rifta, niedosc ze tanszy, najwazniejsze opcje dzialaja dobrze i dodatkowo wiekszy wybor gier :D dziekuje za pomoc i pozdrowionka :D