Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
Mirasy, złapałem kleszcza. Zastanawiam się czy iść o 7 do przychodni czy samemu go wyjąć. Nie dotykam, a kręci się dziad, jakby chciał wejść głębiej. Chyba po wyjściu z prysznica się uczepił bo poczułbym go podczas mycia. Jest przy kolanie. Czym go wyciągnąć póki jeszcze nie jest opity? To trzeba wykręcać, tak?

#kleszcz #medycyna #zdrowie #pomocy #pytanie
Borealny - Mirasy, złapałem kleszcza. Zastanawiam się czy iść o 7 do przychodni czy s...

źródło: comment_NGXAgFXK7YA3moh7Em7qh02IX3oFzz33.jpg

Pobierz
  • 37
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@wespazjan: ale ja nie wiem, czy już nie jest za głęboko. Jest tak jak widać na zdjęciu. Wolałbym żeby nie została żadna jego część pod skórą.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@wespazjan: słyszałem że penseta niekoniecznie jest najlepsza, bo przyciskając nią kleszcza można wycisnąć z niego soki. Lepszy byłby ten przyrząd do wyciągania kleszczy, co wygląda jak wyciągarka do gwoździ. Szkoda tylko że nie mam tego w domu. :/
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@wespazjan: muszę się zastanowić. To mój pierwszy kleszcz. xd Z drugiej strony chyba lepiej to zrobię niż pielęgniarki 60+ że słabym wzrokiem
Nie wiem też czy jest sens czekać do ósmej na otwarcie apteki skoro mogą nie mieć tego czegoś do kleszczy.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@YogiYogi: dopiero po tylu tygodniach badanie? Szybciej nie można wykryć? Słyszałem że to po kilkunastu godzinach widać, bo pojawia się rumień i wędruje od miejsca wbicia kleszcza.
  • Odpowiedz
@Borealny: rumień wychodzi po kilku dniach i poza tym rzadko się pojawia. Bardzo rzadko nawet mimo tego że mogło dojść do zakażenia.
Przeciwciała można wykryć w badaniu przesiewowym dopiero po kilku tygodniach.
Wyjmij kleszcza trixem, zgłoś się do internisty. Jak pojawi się rumień(ja miałem po 3 dniach a po 5 sporo urósł), to kuracja antybiotykiem bez czekania na badanie. Jak badanie wykaże że przeciwciała są powyzej normy to też antybiotyk.

Mój
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@YogiYogi: a na pogotowie z tym można? Rodzice mi tak podpowiadają, bo też są zieloni. Ktoś mi pisał że na pogotowiu mogą mi coś podać profilaktycznie.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Borealny: ja miałem w życiu dobrze ponad 400 kleszczy, prawie wszystkie wyciągnięte pęsetą, żyję i nic mi nie jest. Zrób tak jak mówi @baran_ofiarny. Pętla jest niesamowicie skuteczna i można wyrywać bez ryzyka, że coś zostanie
  • Odpowiedz
@Borealny: wyciągnij tym zestawem z apteki, chyba najprościej i obserwuj miejsce ukąszenia i siebie - jak rumień to do lekarza. Nie oznaczaj przeciwciał gdyż nie jest to metoda, która precyzyjnie określa kto jest chory, a kto nie, jest to metoda uzupełniająca do obrazu klinicznego. Profilaktyczne podanie antybiotyku też nie ma sensu.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Siemahej: byłem na pogotowiu (ale nie SOR). Nikogo nie było w kolejce. Młoda dziewczyna założyła rękawiczki i wyciągnęła go palcami bez niczego. xd
  • Odpowiedz