Wpis z mikrobloga

Miałem dodać następny okaz dopiero jutro ale udało mi się wyłapać okaz który mimo,że jest bardzo pospolity to równie jest bardzo ciekawy.
Proszę państwa oto Nasosznik Trzęś! Jestem pewien,że każdy z was nie raz widział go w rogu pokoju lub za meblami mianowicie chociażby dlatego,że ten mały jegomość bardzo lubi ciemne suche miejsca wiec nasz dom jest wręcz idealny do zamieszkania. Jego ciało ma około 8mm ale posiada za to bardzo długie odnóża które wykorzystuje w bardzo taktyczny sposób. Juz mówię dlaczego jest taki ciekawy otóż potrafi on złapać sporo większa ofiarę od siebie np konika polnego które mogą mieć nawet do 4cm robi to właśnie dzięki swoim długimi odnogami gdyż dzięki nim może trzymać tułów w bezpiecznej odległości i bez przeszkód unieruchamiać ofiarę a następnie wstrzykiwać jej w odpowiednie miejsce swój jad. No ale przecież nie zawsze złapie w swoją sieć jakąś muchę lub innego nieszczęśnika no i co w takim razie gdy zaczyna grozić mu widmo głodówki? Ano idzie polować na inne pająki, dzięki swojemu sprytowi jest w stanie zabić sporo od siebie większego kątnika a nawet takie pająki jak czarna wdowę (oczywiście,że trzęś występuje również na innych kontynentach) nasz mały przyjaciel jest o tyle inteligentny,że gdy jego plan się nie powiedzie i zostanie dziabniety w którąś z odnóg wtedy od razu ją sobie odrywa tak jak to robi jaszczurka z ogonem żeby tylko jad nie dostał się dalej. Jest on bardzo płochliwy więc na nasz widok od razu ucieka lub przyjmuje jedna ze swoich taktyk obronnych czyli zaczyna się trząść na swojej pajęczynie żeby zmylić przeciwnika i stać się mniej wyraźnym. Nasoszniki nie są agresywne w stosunku do człowieka i za bardzo je ta czynność nie interesuje lecz jeśli już do tego dojdzie to na skórze pojawi się lekkie zaczerwienienie i to tyle z efektów, żadnego bólu ani obrzęku

#pajaki #informacjecodzienne
Tlenowodorek_polaka - Miałem dodać następny okaz dopiero jutro ale udało mi się wyłap...

źródło: comment_6uPCsB4GEVuXQlTAzs7efmuYFpzAwSQ9.jpg

Pobierz
  • 1