Wpis z mikrobloga

Ten szkielet może zostać pięknym symbolem głupoty rządzących tym miastem i jego mieszkańców. Dziś czytam artykuł że w półtorej roku na modernizacje i remonty gdańskich torowisk tramwajowych miasto wydało zawrotne 7,5 mln zł. Nie wiem czy miasto się tym chwali czy żali.

Za punkt odniesienia weźmy ten budowlany bubel z Oliwy za który odpowiada tylko i wyłącznie urząd miasta. Budowę tego architektonicznego cudu rozpoczęto dwa lata temu i wydano na to 8,7 mln zł. Jednak oszklenie rotundy nie jest łatwe, podobno szyby jest w stanie wyprodukować tylko jedna fabryka w Polsce, są one ekstremalnie drogie, a firma budowlana po kilku próbach osadzenia szyb, które zakończyły się tym, że szyby popękały zeszła z placu budowy.
Miasto rozpisało nowy przetarg i na dokończenie budowy rzuciło kwotą 8.6 mln zł. Fajnie, tyle że zgłosił się jedynie jeden potencjalny wykonawca, który wycenił tę fuchę na 14,9 mln zł, czyli jak łatwo policzyć ponad 6 mln zł więcej niż ma na ten cel miasto. Ciekawe co dalej?

Wynika z tego, że budowa trochę większej szklarni dla byle palmy może kosztować ponad 20 mln zł. Dwadzieścia milionów, żeby palma sobie mogła rosnąć, o ile w ogóle ta palma jeszcze żyje. Jeżeli nie żyje, albo nie przeżyje nadchodzącej zimy to co wtedy z tą nową rotundą na którą już wydano kilka milionów złotych? Ach te piękne gdańskie słomiane inwestycje...

No i jak te koszty mają się do sum wydawanych na poprawę życia mieszkańców Gdańska, takich jak np. remonty infrastruktury tramwajowej, itp? Czy w tym mieście, w urzędzie, ktoś jeszcze racjonalnie myśli?

Tak sobie myślę, stara rotunda stała kilkadziesiąt długich lat, przeżyła zimy stulecia, wichury, powodzie i co tam jeszcze było. Nie dało się jej po prostu zmodernizować? Wzmocnić konstrukcję, podwyższyć, wymienić oszklenie? Trzeba było stawiać skomplikowaną budowlę w kształcie tamponu? Według UM i DRMG - nie. No, ale przypominam, że władze miasta od początku chciały się palmy pozbyć, wyciąć ją i ususzyć. Dopiero pod wpływem buntu mieszkańców obiecały palmę ratować. I kto teraz za to wszystko zapłaci?

#gdansk #oliwa #taksiezyjewgdansku #polskiepalermo
Pobierz KilY - Ten szkielet może zostać pięknym symbolem głupoty rządzących tym miastem i jeg...
źródło: comment_4TKFBwldqR8UKwIgc8Z3Ii4oZ9O5Ggwd.jpg
  • 34
@MikolajSobczak1985: Ja nie startowałem i nie mam zamiaru, bo brzydzę się polityką, nawet na taki poziomie, jak kwestie dzielnicy. Ale skoro Wy wystartowaliście, to liczcie się z tym, że nie wszystko co robicie musi się wszystkim podobać, ba nawet nie wszystko co robicie, musi być ok.
@MikolajSobczak1985: O czym z tobą człowieku rozmawiać skoro ty tego nie potrafisz? Szkoda mi czasu na dyskusje z osobami takimi jak ty. A krytykować sobie będę ile będę chciał, co będę chciał i kiedy będę chciał.
Ja przynajmniej mogę powiedzieć głośno co mi się nie podoba, ty musisz trzymać pysk na kłódkę, bo ludzie którym wchodzisz głęboko bez wazeliny nie będą już chcieli się więcej z tobą fotografować.