Wpis z mikrobloga

czy butle #lpg w samochodzie można zdemontować i wsadzić od innego (ma ważna homologację) ? czy jest ona w jakikolwiek sposób przypisana do danego pojazdu? kończy mi się termin ważności i nie wiem czy lepiej kupić używana od kogoś, sprawną, czy jechać podbić starą ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#samochody #motoryzacja
  • 12
  • Odpowiedz
@Roosevelt: ja 2 miechy temu kupiłem używaną 3 letnią butle lpg,po czym sam ją zamontowałem i na przeglądzie przeszło bez problemu. Prawdopodobnie niema żadnej bazy danych w ktorej by bylo widać, że butla jest do auta przypisana
  • Odpowiedz
  • 0
@michal939 a nie mówiłeś wcześniej z kimś że SKP odnośnie takiej operacji? tak w ciemno? też chcę zamontować sam.. to proste, z tym ze chce żeby było OK., a nie żeby mi potem powiedzieli ze no niestety blabla
  • Odpowiedz
Butla kosztuje plus minus 300zl xD


@tomaszq: Tylko jeszcze ze 100-200zł za przełożenie (bo oprócz przełożenia zbiornika to trzeba przełożyć wielozawór ze starego do nowego).

Prawdopodobnie niema żadnej bazy danych w ktorej by bylo widać, że butla jest do auta
  • Odpowiedz
@Roosevelt: nie, z nikim sie nie umawiałem bo nieznam nikogo kto by pracował na skp,jedynie pytałem się gościa na skp czy można montować butle z innego auta i on odpowiedział,że nie wolno,po czym po 2 tygodniach po zamontowaniu butli pojechałem na stację i akurat ten sam gosc był i przeszło przegląd bez problemu.
  • Odpowiedz