Wpis z mikrobloga

To ja dorzucę swoje trzy grosze, bo mieszkałem w trzech największych (nie licząc Łodzi) Polskich miastach: Wrocławiu (prawie od urodzenia, ponad 20 lat), Krakowie (3) i w Warszawie (3) i mam jakąś skalę porównawczą.
Generalnie zarzutów, że Wrocław jest niebezpieczny nie rozumiem. Wiadomo, że są jakieś miejsca, gdzie trochę łatwiej o dostanie w ryj, ale umówmy się, że w każdym mieście tak jest. Poza tym stopień patologii w porównaniu do lat 90-tych
Miasto jest piekne, masa miejscówek na wypoczynek, bardzo dobrze płaca, jeżeli nie jesteś cwokiem


@Matioz: Co znaczy byc cwokiem? O cenach mieszkan juz nie wspomnisz
@4pietrowydrapaczchmur
1. Bardzo ładne miasto. Wiadomo jak ktoś chce się #!$%@?ć to będzie opowiadał tylko o tych punktach, które nie wyglądają za dobrze jak np. Legendarne już Bałuty ale każde miasto ma takie miejsca.
2. Sporo firm z różnych branż więc robotę złapie i pracownik niewykwalifikowany, i księgowy i legendarny programista 15k (i coraz więcej tych firm się pojawia)
3. Jest co robić w czasie wolnym, dzieją się fajne rzeczy. Są fajne
@kenobi_: lekko przesadziłeś. Ten opis wygląda jakby był zrobiony przez urzędnika lub osobę blisko UML.
Poza tym większość punktów wygląda jakby byłyś porównywał Łódż do Sieradza (albo gorzej, Zgierza) niz do równorzędnych wielkościowo miast jak Wrocław czy Poznań.

Jedyne trafne porównanie to być może punkt 7.
Problem w tym ze komunikacja zmieniła sie w Łodzi na gorsze poprzez osławione juz zmiany w kierowaniu sygnalizacją świetlną oraz idiotyczny pomysł przeniesienia przystanków tramwajowych
@tsoi_byl_lepszy_od_morrisseya
Tendencja upychania mieszkań gdziekolwiek popadnie bez jakiekokolwiek pomyślenia nad przyszłościowym problemem komunikacyjnym. Przykładów wiele, ale podam 2: Mieszkania koło Trzebnickeij nad Odrą, gdzie dowalili kilkanaście nowych bloków. Drugi to Olimpia na Swojczycach. Wsio ładnie pięknie, ale cała ta masa ludzie przepycha się iednym mostem Chrobrego. Jak miał być już projekt budowy linii tramwajowej i budowy nowego mostu - tak dalej nie ma.

#!$%@? komunikacja, taka sławna na wykopie. Teraz wyszło, że
@4pietrowydrapaczchmur A czy ja gdziekolwiek pisałem że Wrocław hooy, nic ze nie dzieje, bieda i syf? XD wow odkryłeś że Wrocław ma lepiej z robotą niż Łódź, co z tego? W żaden sposób nie czyni to łodzi złym miastem. W Warszawie jest pod tym względem lepiej niż we Wrocku co nie czyni miasta nad Odrą chlewem :D Może Ciebie murale czy zieleń miejska gówno obchodzi ale nie piszę o powodach żeby się
Mieszkałem 6 lat we Wrocławiu (studia itp) ale po pewnym czasie przychodzi chęć na większy spokój z dala od dużego miasta. Ale to "z dala" oznacza tylko 1,5h samochodem albo pkp do centrum Wrocławia więc szybki wypad nie jest żadnym problemem. Generalnie miasto fajne ale już tam bym nie zamieszkał
@4pietrowydrapaczchmur ale ja nie porównuję tego miasta z żadnym tylko mówię, że to nie jest złe miasto xD Tobie się w główce #!$%@?ło że moja wypowiedź to jest udowadnianie że Łódź > Wrocław i że porównuję to ze Zgierzem xD naucz się czytać ze zrozumieniem, to Ci się naprawdę przyda jak dorośniesz
@kenobi_: W takim razie robisz po prostu spam. To jest wpis o Wrocławiu i dlatego porównałem go z Łodzią a ty .. jest fajnie, jest ok. No pewnie że żyje sie lepiej niż Kingszasie czy Nuuku (bo twoje "jest ok" też jest porównaniem, tyle że bez konkretnego wskazania z czym). Narzekają na Wrocek to niech porównają go z Łodzią - taki był mój post.
@4pietrowydrapaczchmur: W Łodzi może i trochę mniej zarobisz ale za to mieszkania są o wiele tańsze. Nie każdy jest programistą 15k, są ludzie którzy zarobią 2-3-4k. I dla takich ludzi lepsza jest IMO Łódź, bo para może pozwolić sobie na wynajem ładnej kawalerki. We Wrocławiu ładna kawalerka to 2000-2200 zł. To jest wypłata jednej zwykłej, przeciętnej osoby, która idzie do pracy świeżo po studiach. Zostaje druga taka pensja. Z tego trzeba
@4pietrowydrapaczchmur odnośnie argumentu że Lodz zaczyna być sypialnią dla starych ludzi to akurat się zgodzę. Przy czym dla mnie to jest na plus i to mocno. W żadnym innym mieście Polskim nie ma tak fajnych inicjatyw jak łączenie domów dziecka z domami starości aby właśnie urodzinnic to miasto, które nabyło złej sławy. Proces rewitalizacji to coś więcej niż odnawianie kamienic. Wyobraź sobie ze przez lata bolączka Wrocławia byłaby mieszkająca w Centrum patologia,
@Tommy__ e tam #!$%@?. W październiku zaczynam czwarty rok studiów. O wykolejeniach, skoczkach ze słupa wysokiego napięciach i rozjechaniu baby tramwajem, że zbierali ją na 100 metrach tylko słyszałem, nic nie widziałem ( ͡° ͜ʖ ͡°)