Wpis z mikrobloga

Mirki, pokłóciłem się ze znajomym, nt. przepisów drogowych, jako że tutaj sami dorośli ludzie z prawem jazdy, ( ͡° ͜ʖ ͡°) to mam do was pytanko.

Czy jeżeli w tym przypadku poruszamy się pojazdem B, to gdy wykonujemy manewr skrętu w lewo (zielona strzałka), powinniśmy włączyć kierunkowskaz?

Jednorybek - Mirki, pokłóciłem się ze znajomym, nt. przepisów drogowych, jako że tuta...

źródło: comment_W59CT506N5qsAMUSESwdIf5E54ZRbaP8.jpg

Pobierz

Czy w tym przypadku powinniśmy włączyć kierunkowskaz, sygnalizujący skręt w lewo?

  • Tak 94.5% (3679)
  • Nie 4.5% (176)
  • Nie wiem 1.0% (39)

Oddanych głosów: 3894

  • 49
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Jednorybek: W teoria takiej jak Twojego znajomego zawsze zastanawia mnie jedno: skoro skręcając w lewo nie puszcza kierunku to jak zachowuje się jadąc na takim skrzyżowaniu prosto lub w prawo... Jak prosto to kierunek w prawo, a jak w prawo to szybszy kierunek w prawo ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Jednorybek: od kiedy przerywana linia znajduje się na drodze głównej ? (Przed pojazdem b), gdyby nie było tam tej linii to na pewno nie trzeba włączać ponieważ nigdzie nie zjeżdżasz jedziesz po drodze głównej a kierunkowskaz służy do zmiany pasa lub do sygnalizowania zmiany kierunku jazdy w tym przypadku jedziesz z głównym nurtem, zresztą w tym przypadku i tak pojazd A musi Cię przepuścić więc niby komu miałbyś sygnalizować i w
  • Odpowiedz
Do niedawna było to dość uznaniowe ponieważ w przepisach jest obowiązek włączenia kierunku w przypadku zmiany pasa lub kierunku. W tym przypadku pasa ruchu nie zmieniasz


@deifis: ale zmieniasz kierunek, a masz obowiązek w przypadku zmiany "pasa lub kierunku".
  • Odpowiedz
@rotflolmaomgeez: na krętej drodze też zmieniasz kierunek ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ogólnie teraz to już nie ma o czym gadać bo jest stanowisko ministerstwa ale przepisy moim zdaniem są niejednoznacznie sformułowane.
  • Odpowiedz
  • 0
@Jednorybek: No a czemu #!$%@? nie xD


@dariusz955 Mnie np. uczyli, że jadąc po drodze głównej nie dajesz kierunku bo jazda po głównej to nie zmiana kierunku jazdy.
Choć ja i tak daje dla bezpieczeństwa.
  • Odpowiedz