Wpis z mikrobloga

ale dlaczego niby kapitalistyczni złodzieje mają mieć łapy na fabryce?


@PolskaPrawica: Dlaczego jest złym pytaniem. Tak czy inaczej nie zmienisz tego, ale jednym powodów może być na przykład to że zainwestował, tzn zbudował tą fabrykę.

Skąd pracownicy mieli by mieć pieniądze na dalsze inwestycje? Jakie są szansę że wybiorą długoletnie inwestycje zamiast rozdzielenia zysków po równo?
  • Odpowiedz
raczej nie, bo widzisz jak pracodawca Cie traktuje ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@niezdiagnozowany: W życiu trafiłem na jedną kiepską pracę. Na drugi dzień po złamaniu przez nich wcześniejszych ustaleń rzuciłem wypowiedzenie, a kilka dni później już tam nie pracowałem. Nie wiem w czym problem?
  • Odpowiedz
No jak kapitalista im sprzeda to niech sobie przejmują. Wywłaszczenia bez rekompensaty raczej źle się kończą dla danego kraju( ͡° ͜ʖ ͡°)


@CynicznyMarksista: dobry strzał, ale są sytuacje kiedy wywłaszczenie bez rekompensaty jest dozwolone przez prawo międzynarodowe.


I bez "a co mu tu z prawem międzynarodowym" bo po pierwsze gdy ktoś to mówi małe żydowskie dziecko płacze podczas obrzezania, a poza tym sam mam ochotę płakać
  • Odpowiedz
dobry strzał, ale są sytuacje kiedy wywłaszczenie bez rekompensaty jest dozwolone przez prawo międzynarodowe.


@Kjedne: No pewnie są, ale wywłaszczenia firmy od kogoś albo czegoś raczej do nich za często nie zależy.

Te same pytania można kierować wobec dowolnej formy prowadzenia działalnosci
  • Odpowiedz
Pięknie obala spermiarskie fantazje o idealnie okrągłym wolnym rynku.


@PolskaPrawica: Nic nie obala, bo prawdy się nie da obalić. Na wolnym rynku każdy może zostać kapitalistą, bo niby czemu nie? Tylko jak się okazuje, że kapitalista musi #!$%@?ć po 20h na dobę i spać w psiej budzie przez 10 lat, żeby do czegoś dojść to już będzie wolał się dawać wyzyskiwać za 15k miesięcznie na rękę. I nie zapominaj, że
  • Odpowiedz
Na wolnym rynku każdy może zostać kapitalistą, bo niby czemu nie?

@Jah00: idź i powiedz to osobie na minimalnej. Właśnie dlatego kapitaliści mają ogromną przewagę nad pracownikami. A teoretycznie to słonie mogą zacząć latać.

I nie zapominaj, że to właśnie wyzyskiwany robotnik w USA pierwszy kupował sobie samochody 100 lat temu.

A ty nie zapominaj, że to dzięki ruchowi pracowniczemu. A Henry'emu Fordowi daleko było do typowego Janusza przedsiębiorcy, których jest zdecydowana
  • Odpowiedz
idź i powiedz to osobie na minimalnej


@PolskaPrawica: To, że ktoś jest niezadowolony ze swoich zarobków nie ma żadnego znaczenia dla działania kapitalizmu, bo on działa świetnie, a niezadowoleni zawsze będą. Gorzej jak ktoś jest niezadowolony bo wmówili mu, że jest wyzyskiwany, co jest bzdurą.

Właśnie dlatego kapitaliści mają ogromną przewagę nad
  • Odpowiedz
Tak mówił? Szkoda, że nie oglądam TVP.

@Jah00: Morawiecki: robotnicza myśl socjalistyczna jest głęboko obecna w filozofii Prawa i Sprawiedliwości

To, że ktoś jest niezadowolony ze swoich zarobków nie ma żadnego znaczenia dla działania kapitalizmu, bo on działa świetnie, a niezadowoleni zawsze będą.

No oczywiście, niezależnie ilu jest niezadowolonych kapitalizm działa dobrze, niezależnie ilu wyrzuca na bruk działa świetnie. To prawie jak
  • Odpowiedz
No oczywiście, niezależnie ilu jest niezadowolonych kapitalizm działa dobrze, niezależnie ilu wyrzuca na bruk działa świetnie. To prawie jak religia.


@PolskaPrawica: Trzeba patrzeć na fakty. Mamy ogromne bogactwo i ono cały czas rośnie. A rośnie dlatego, że tworzą je prywatne firmy działające na wolnym rynku w praworządnych cywilizowanych krajach, a nie dlatego, że państwo zdziera z tych firm podatki i daje je nierobom.

Każdy może zostać dyktatorem - to tylko zależy, ile ma się
  • Odpowiedz