Wpis z mikrobloga

@PolskaPrawica: zawsze widzę takie wysrywy, i sobie myślę, co ludzie mają w głowach, że tostują takie rzeczy, a potem patrzę na swój przychód miesięczny, i od razu mi przechodzi, bo pracuję dla małej firemki w wolnym zawodzie, i jedyne, co mnie boli, to wysokość podatków ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@PolskaPrawica: głodową pensję mówisz. Jaka to jest ta głodowa pensja? I jak sobie wyobrażasz współpracę bez wartości dodanej? Gdyby ten straszny kapitalista nie zarabiał, to w ogóle nie dostałbym żadnej pensji i wytłumacz mi, jak się wtedy funkcjonuje?
  • Odpowiedz
@PolskaPrawica: tzn osobiscie nadal jestem liberałem ekonomicznym, ale uwazam, ze niczym nieograniczony wolny rynek jest czyms nieludzkim i majac teraz PIP, okreslone prawo, to co potrafia robic Janusze to strach sie bac jakby to wykorzystali bez takich ograniczen.
  • Odpowiedz
I jak sobie wyobrażasz współpracę bez wartości dodanej? Gdyby ten straszny kapitalista nie zarabiał, to w ogóle nie dostałbym żadnej pensji i wytłumacz mi, jak się wtedy funkcjonuje?

@jabl: robotnicy przejmują firmę i demokratycznie decydują, jak ma wyglądać proces produkcji.

Jaka to jest ta głodowa pensja?

Taka, że musisz przyjąć kajdany banksterów, by móc wykupić sobie nawet skromne miejsce do życia.
  • Odpowiedz
dokładnie. Kontakt z Januszem wyzyskiwaczem często budzi kapitalistycznego doktrynera ze śpiączki i dołącza on do tagu #antykapitalizm. Choć są i tacy, którzy z wdzięcznością i umiłowaniem przyjmują kajdany tyrania jak niewolnik


@PolskaPrawica: dlatego tylko korpo ( ͡° ͜ʖ ͡°) mam nadzieję, że kiedyś obudzę się w świeci rządzonym przez korporacje i będę mógł sobie iść do korposklepy i obok bułeczek kupić heroinę oraz
  • Odpowiedz
@niezdiagnozowany u mnie się zaczęło kiedy poszedłem do pracy i okazało się że na samym starcie państwo zabiera mi 40% wynagrodzenia a nic z tych pieniędzy nie daje mi w zamian bo nie korzystam z państwowej opieki zdrowotnej i pewnie dostanę niska emeryturę obywatelska bo będzie niż demograficzny. No i nie mam jeszcze bombelków. Za to widzę jak te pieniadze są marnotrawione na bzdurne inwestycje i wygodne życie rządzących i ich
  • Odpowiedz