Wpis z mikrobloga

Dostałem właśnie 50 dolarów napiwku za to, że zrobiłem Amerykańcowi "najlepsze Old Fashioned jakie pił w życiu". ( ͡ ͜ʖ ͡)

#!$%@?, ale się podjarałem, że akurat Amerykańcowi tak bardzo podeszło, bo oni takie koktajle to mają u siebie w każdej knajpie i kto jak kto, ale oni to się na tym znają.

Czasami fajnie jest być barmanem. ( ͡ ͜ʖ ͡)

#chwalesie #czujedobrzeczlowiek #koktajl #pijzwykopem #barman #barmanboners
  • 23
@BajerOp: nie było to klasyczne old fashioned. Ja np. nie używam angostury do tego koktajlu, zawsze wolałem peychauda. Do tego mam kilka swoich samorobnych bitterow, a do tego użyłem takiego jednego, gdzie głównym składnikiem były czerwone porzeczki wędzone na dymie z drewna wiśni. ( ͡ ͜ʖ ͡)

Dodaje to bardzo subtelnej kwaskowości i posmak dymu i wiśni. Fajnie się to łączy z owocowymi bourbonami takimi jak
@BajerOp: no twist na old fashion, cala idea old fadhioned zachowana, tylko zmodyfikowane składniki. Ja tam nie lubie sie bawic w wymyslanie nowych nazw dla koktajli. Straszny chaos to wprowadza, gdzie masz tysiac nazw na jeden koktajl, ktory rozni się jednym skladnikiem.

Polecam samorobne bittery i kordiały. Mozna robic unikatowe koktajle na nich i polecam nie dzielić się przepisami z wlascicielami baru, tylko przypisac te rzeczy do siebie i zabierac je
@grzes_wykopuje: ogólnie to w Gdańsku, ale raczej rzadko bywam za barem, bo mam inne obowiązki i już bardzo rzadko stoję za barem. Mam zaprzyjaźniony lokal, gdzie mój dobry kumpel jest właścicielem i czasami mu pomagam ze szkoleniem barmanów, kartą koktajli, czy łataniem dziur w grafiku.

Raczej wolałbym nie zdradzać na wykopie, gdzie pracuje, bo z wykopkami to różnie bywa. ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
@Mack_Lanegan: ja tak kiedyś miałem, jak byłem pizzermanem. w sumie robota spoko, głodnym w pracy nie jesteś. no ale #!$%@?ł mi się taki dziadek z zamówieniem - owoce morza. na cienkim cieście. no.. a jeśli nie jadłeś nigdy pizzy owoce morza na cienkim cieście, to w skrócie: ten kto to wprowadził do menu jest #!$%@? #!$%@? #!$%@?, serio. XD

masz mokre składniki.. na cienkim cieście. i weź to do pieca