Wpis z mikrobloga

Mireczki mam pytanie, ktoś zarysował mi auto, obok znajdowały się kamery. według mojej oceny mogły one wszystko nagrać(były na granicy pola ). Oczywiście policja miała zabezpieczyć nagrania, minęły dwa tygodnie a na komendzie mówią, że wystąpili z wnioskiem ale do tej pory nie otrzymali nagrać. Gdyby sprawa została umorzona przez nie wykrycie sprawcy mogę wystąpić o udostępnienie tych nagrań?
#prawo #policja
  • 11
@Tommy_Shelby a moze latwiej bedzie jak sam pojdziesz na miejsce zdarzenia, zabezpieczysz i wskazesz kopie policji ? wiem ze to powinna zrobic policja, ale oni w takich sprawach niewiele zrobia jezeli nie poprowadzisz ich za reke. Zanim sie rusza nagrania zostana usunięte
@md23: absolutnie nie dostaniesz żadnych nagrań. Idź na skargę do komendanta jednostki i to jak najszybciej zabezpieczenie takich nagrań dłużej niż miesiąc mija się z celem bo ulegają nadpisaniu.
@Tommy_Shelby: koniecznie z racji tego iż masz wgląd postępowanie jako osoba pokrzywdzona poproś o to i wtedy będziesz pewien czy zostało wysłane pismo w tej sprawie. Druga sprawa nie występuje się z pismem idzie się bierze się pendrive albo płytę i
@shadowsniper: no ale wiadomo to instytucja, więc różnie to bywa niekoniecznie muszą chcieć zgrać mi nagrania a na piśmie to wiadomo zawsze mam podkładkę, więc oficjalnie muszą mi je udostępnić? Policja poinformowała mnie jedynie o tym, że właściciele kamer nie są zobowiązani czasowo na dostarczenie nagrać, może trwać to tydz albo miesiąc,jedynie kazali zabezpieczyć dany okres właścicielom żeby się nie skasowały.
@shadowsniper xD jezeli nie poprosi to nie dostanie. Myslisz ze w kazdej wspolnocie mieszkaniowej czy lokalnym sklepiku sa inspektorzy IODO, ktorzy blokuja takie prosby bo RODO. Prosze ...
@md23: Jak często występujesz o takie nagranie? Błagam cie. Noe wypowiadaj sie o sprawach o ktorych nie masz zielonego pojecia.
@Tommy_Shelby: są. W przeciwnym przypadku zabezpiecza sie nagrywarki, wystarczy to zrobic na legitymacje i protokół zatrzymania rzeczy ,jesli robią problemy. ALE OD TEGO JEST POLICJA. ON NIE DOSTANIE
@md23:
@md23: Jak często występujesz o takie nagranie? Błagam cie. Noe wypowiadaj sie o sprawach o ktorych nie masz zielonego pojecia.
@Tommy_Shelby: są. W przeciwnym przypadku zabezpiecza sie nagrywarki, wystarczy to zrobic na legitymacje i protokół zatrzymania rzeczy ,jesli robią problemy. ALE OD TEGO JEST POLICJA. ON NIE DOSTANIE
@md23:
@shadowsniper: śmiecham z Ciebie książkowy prawniku xd mam setki takich spraw, gdzie klient aby uwolnić się od odpowiedzialności musi dostarczyć dowód braku swojej winy. I wiesz co ? Nie potrzebują Policji ani pomocy takich mędrków jak ty by je uzyskać.

Btw. ostatnio nawet sam facet z ochronki dzwonił czy nie potrzebuje takich nagrań xd
A widzisz... ja na wokandzie sprawiam, ze takim pracownikom kancelarii, bo prawnikiem cie nie nazwę, przez szacunek do tego zawodu, że kołnierzyki robią sie ciasne. @md23: i trzeba przerwę ogłaszać. To z KPOW, nie cywilna, wiec zluzuj