Wpis z mikrobloga

Pomocy.

Pacjent: Ausus ROG Strix RTX 2060 Super.

Problem: Aura Led - nie chce tego mieć włączonego. Nigdy. Trwale. Never ever.

Dało się wyłączyć... aaaaale o ile po uśpieniu komputera jest ciemno, to po wyłączeniu (utracie zasilania) całe te ustawienia idą w dupę. Wyłączony komputer jest ciemny, ale kiedy go włączam od zera, to karta świeci się dopóki nie załaduje się ekran startowy windowsa (zapewne wtedy nadpisywany jest profil led = off z systemowej appki...).

Czyli jest tak:
Włącz komputer.
Podczas startu <ŚWIECI SIĘ>
Windows -
Wyłącz komputer.

Włącz komputer.
Podczas startu <ŚWIECI SIĘ>
... i tak w kółko

Czy jest jakiś sposób żeby to wyłączyć na stałe? Naprawdę nie da się tego zapisać trwale w karcie, tylko za każdym razem musi być to wyłączane w systemie (albo ręcznie tym śmiesznym przyciskiem*)?

*śmiesznym przyciskiem, bo o ile przycisk potrafiłby wyłączyć oświetlenie trwale to miałby sens, w momencie kiedy za każdym razem muszę otwierać obudowę i klikać przycisk, to chyba nie jest to najwygodniejsze... brawa dla Asusa (na stojąco)

#nvidia #asus #aura
  • 8
  • Odpowiedz
@Ligniperdus: Kupiłeś kartę z LEDami i się dziwisz, że świecą.

Wymień szybę na pełny panel i nie będziesz miał problemu.
Ewentualnie popatrz w BIOSie czy nie ma opcji wyłączenia LED.
  • Odpowiedz
Kupiłeś kartę z LEDami i się dziwisz, że świecą.


@gajdzin: nie, po prostu dziwie się że trwałe wyłączenie ich świecenia nie działa, mimo że teoretycznie jest i powinno działać
wszystko co mam w biosie jest wyłączone i mimo to po każdym starcie ledy się palą by zgasnąć jak się włączy windows....
  • Odpowiedz
@Tunczyk_w_puszce: nie wyłączam, jedynie przycisk "wyłącz" w systemie... zresztą równie dobrze mogę go do końca świata usypiać(*) ale nie traktuję tego jako rozwiązanie

* ok, nie mogę bo prędzej czy później win10 zrobi mi force update restart ;)
  • Odpowiedz
@Ligniperdus: można, w ustawieniach jest opcja do aktywnego swiecenia i opcja do swiecenia w trybie pasywnym. Nie mam Aury już ale jest taka opcja bo ustawiałem na płycie głównej.
  • Odpowiedz