Wpis z mikrobloga

Co w przypadku szpitali, kiedy dojdzie do awarii elektrycznej w Polsce?
Dla przykładu szpital wojewódzki w #elblag jest przygotowany na długotrwały brak zasilania. Szpital podzielony jest na dwie części, stara i nowa. Różnią się tym, że stara część w przypadku braku zasilania potrzymana będzie na zasilaniu bateryjnym 220VDC (głównie oświetlenie piwnic i korytarzy podziemnych) do 2 godzin. Nowa część podtrzymana jest przez kilka minut poprzez zasilacze ups do momentu rozruchu agregatów prądotwórczych.
Całym sercem są dwa agregaty spalinowe ze zbiornikiem na paliwo o pojemności 3000l, który wystarczy do 4 godzin pracy przy pełnym obciążeniu.
W praktyce spokojnie wystarczy na 8 godzin pracy.
W ciągu godziny pobór prądu dla takiego szpitala równa się poborowi prądu dla całego bloku przez tydzień, w którym mieszka 80 rodzin (przeciętny 10 piętrowy wieżowiec).

#elektryka #ciekawostki
  • 13
@przemek_posp: Ja u siebie w firmie mam 2MW on przy pełnym obciążeniu łyka 500l/h.
@Zarzutkakke: Z tego co wiem w szpitalu GUM jest ups rotacyjny oraz agregaty. Skąd ta informacją, że stara cześć nie jest podłączona pod agregat?

Przeważnie w jednostkach są ups które mają wytrzymać 5min czyli do rozruchu agregatu. Również, to nie jest tak, że po 4h wszystko gaśnie. W zależności od podpisanej umowy, firmy mają zagwarantowane dostawy
@seta1991 jest podłączona pod agregat ale stara jednostka nie przełącza sie na ups a na akumulatory, potem całość w agregat.
O tym, że po jakimś czasie od braku zasilania przyjeżdżają cysterny to wiem, chodzi o to, na ile czasu wystarczy to co maja.