Wpis z mikrobloga

Śledztwo Onetu. Farma trolli w Ministerstwie Sprawiedliwości

https://www.wykop.pl/link/5094753/sledztwo-onetu-farma-trolli-w-ministerstwie-sprawiedliwosci/

Wiceminister sprawiedliwości i prawa ręka Zbigniewa Ziobry stoi za zorganizowanym hejtem wobec sędziów, którzy sprzeciwiają się wdrażanym przez PiS zmianom w wymiarze sprawiedliwości. Onet ustalił, że wiceminister sprawiedliwości Łukasz Piebiak aranżował i kontrolował akcję, która miała skompromitować szefa największego sędziowskiego Stowarzyszenia "Iustitia".


#polityka

- Kilku urzędników Ministerstwa Sprawiedliwości poprzez udostępnianie wrażliwych informacji z życia prywatnego mogło zaszkodzić już co najmniej 20 sędziom

- Jakie to były informacje? Chodzi m.in. o prywatny adres szefa jednego z sędziowskich stowarzyszeń

Niektóre akcje wiceminister Piebiak — który sam jest sędzią — osobiście aprobował, dając zielone światło na publikacje medialne. O efektach miał informować niezidentyfikowanego "Szefa"

- Między ministerstwem a mediami sprzyjającymi PiS pośredniczyła kobieta o imieniu Emilia, niezatrudniona w -

- Ministerstwie Sprawiedliwości. Jej nazwisko znamy i zachowujemy do wiadomości redakcji. Materiały kompromitujące sędziów wrzucała także do sieci

- "Znam tę panią z Twittera. Nie wiem, co i gdzie wysyłała. Nie będę się wypowiadał na temat kontaktów z nią" — mówi Onetowi wicemin. Łukasz Piebiak


k1fl0w - Śledztwo Onetu. Farma trolli w Ministerstwie Sprawiedliwości

https://www....

źródło: comment_oieBIfQBfhSV2H9zdKrN8wqLul4syZUz.jpg

Pobierz
  • 23
  • Odpowiedz
  • 42
@Bover nadużycie? To mało powiedziane. Sprawa powinna zostać nagłośniona i odpowiednio poprowadzona, by obóz władzy nie dał rady tego zakrzyczeć. Pytanie, czy opozycja potrafi choć tyle.
  • Odpowiedz
@Majku_: Nie potrafi. Opozycja orze się sama, orze aż do wód gruntowych. Pisowcy obrócili aferę samolotową w swoje zwycięstwo, to i to obrócą. Ja jestem przerażona, ale najwyraźniej 500 złotych wystarczyło, żeby ludzi kupić.
500 ich własnych złotych.
  • Odpowiedz