Wpis z mikrobloga

@Maikelbrody: Hej. Polecam w tej cenie wybrać coś z Łukbisu, np Dianę, Artemis lub jak się chcesz szarpnąć to trochę droższego longbowa od nich. Ważniejsze od samego łuku będzie dobranie mocy łuku. Polecam wybrać na początku tańszy, słabszy model(do około 25 funtów maksymalnie), na którym się będziesz mógł rozwijać, a potem ewentualnie wpakować więcej na łuk mocniejszy, na którym już będziesz normalnie hulał. Nie spieszyć się, mierzyć siły na zamiary.
  • Odpowiedz
@Phatee: właśnie miałem zamiar udać się chociaż raz do jakiegoś klubu łuczniczego żeby się upewnić co i jak oraz czy to faktycznie dla mnie. A z ciekawości to muszę kupować cel do strzelania czy jednak da radę na przykład w lesie do drzewa gdzie nikt nie chodzi na własna odpowiedzialność?
  • Odpowiedz
@Maikelbrody: Do drzew nie strzelaj bo sobie strzały poniszczysz, a jak ktoś zobaczy to Cię jeszcze podpierdzieli za niszczenie i możesz mieć kłopoty. Do desek też słaby pomysł. Tani cel możesz sobie zrobić z reklamówek, folii wszelakiej, szmat na kilogramy z Allegro do warsztatów lub starych własnych i folii stretch oraz kartonów np. po tv. Tanie i robi robotę.
  • Odpowiedz
@Phatee: o proszę, o siatkach i szmatach nie pomyślałem a to dobry pomysł jest. Ostatnie w sumie pytanko, bo jakbym chciał długi łuk to zależy to od wzrostu lub rozpiętości ramion co nie? Jaki byłby dla mnie optymalny przy wzroście 175-180?
  • Odpowiedz
@Maikelbrody: Długość łuku nie jest aż taka ważna. Zasada jest taka że dłuższy łuk jest stabijniejszy, ale mniej dynamiczny(więc warto znaleźć złoty środek między jednym a drugim). Za krótki łuk robi się niewygodny, dla średniej wysyokości dorosłego problemy zaczynają się mniej więcej poniżej 58 cali, przy krótszym łuku cięciwa będzie zgniatać coraz bardziej palce przy naciąganiu.
  • Odpowiedz
W sensie klasyczny miałem na myśli tradycyjny XD ale i tak siana będę potrzebował bo z czasem jak dobrze pójdzie będę próbował iść w coraz silniejsze aż dojdę do wojennych :3
  • Odpowiedz