Wpis z mikrobloga

@bartels4: Żeby zrobić switch kulturowy musisz mieć 50% danej kultury w statach. Więc albo odpinasz staty i potem znowu je robisz(ale musisz 2 raz robić potem teritorial core) lub robisz konwersję kulturową prowincji. Ale teraz masz już za duże państwo żeby opłacało się to robić.No i bardziej by CI się opłacało na Rhenish
@Redesekrator: hurr durr to nie będzie osiągnięcia? Nie chcę od nowa tego badziewia robić xd już grałem raz Brandenburgią -> Prusy -> Niemcy i coś się pokićkało z savem i nie dostałem osiągnięcia...
@Redesekrator: Ciekawe, nie wiedziałem o tym że nie można jak ma się rangę imperium. Powinieneś wcześniej o tym pomyśleć, teraz już niestety nic. No chyba że jakoś to obejdziesz- spróbuj wyodrębnić nację- używając client state wyodrębnij jako wasala większość swoich prowincji potrzebnych do sformowania Niemiec i kliknij że chcesz tą nacją grać. Z tym że będziesz musiał potem zrzucić zależność resztek Szwajcrii. No i jeśli chcesz acziwment sformowania Niemiec to tą
@Pieko: Zmiana kultury na Burgundzką i dopiero kolejna zmiana na szwabską pomogła, kolejne osiągnięcie do kolekcji. Ogółem polecam grę Szwajcarką, całkiem "przyjemne" osiągnięcie z 99 prowincjami bez dostępu do morza: koalicja czaiła sie co wojnę, niewierni sojusznicy i oczywiście wojna religijna w HRE przewalona przez nadzwyczajnie słabych sojuszników rodem z kebabu przez co odbijałem stracone prowincje xx lat... do tego marne zarobki z handlu. Jako ciekawostka po stworzeniu Niemiec zostały mi