Wpis z mikrobloga

Po kiego ***ja tam base64


@beee: To akurat tylko wierzchołek z góry lodowej proble... ekhm innowacji przez to generowanych ;)

Ktoś chyba za długo dumał nad tym...


@Migfirefox: Jak nie wiadomo o co chodzi, to pewnie o pieniądze - może im płaca od rozmiaru plików HTML ;)
rozwin prosze jakie problemy to generuje


@JestemKaspi: Najpierw poproszę oświadczenie, że nie jesteś w żaden sposób z netconcept powiązany, bo darmowe konsultacje są tak troche mało oplacalne :P

Tam jest > 190 tyś. bajtów obrazka w kodzie strony ;)
@JestemKaspi:

nie jestem powiazany z zadna firma krzak


Jeżeli zmienią, to będę domagał się honorarium ;P

rozwin prosze jakie problemy to generuje


- Ominięcie cache przeglądarki (tak wiem, że można by "wrzucić" src="data:..." do css, ale to nie ten przypadek).
- Niepotrzebnie angażowany parser przeglądarki i procesor (szczególnie gdy format pliku grafiki jest ciężko kompresowalny n.p. jpg, w tym wypadku mamy co prawda png, ale też i [sic!] base64).
- Utrudniony/spowolniony
@gzkk: opinie sa podzielone: https://varvy.com/pagespeed/base64-images.html

- Ominięcie cache przeglądarki (tak wiem, że można by "wrzucić" src="data:..." do css, ale to nie ten przypadek).

Cache ma sens w przypadku grafiki, ktora jest na kazdej stronie a nie w pojedynczym artykule (chyba, ze wracasz do niego codziennie ( ͡° ͜ʖ ͡°) )

- Utrudniony/spowolniony dostęp do metadanych grafik/plików w przeglądarce.

po co komukolwiek metadane pojedynczego logo w artykule?

-
@JestemKaspi:

opinie sa podzielone: https://varvy.com/pagespeed/base64-images.html


Nie, nie są podzielone (za twoim guru):

Other considerations

It is best to only base64 encode tiny images. If you try to base64 larger images you will end up with a great deal of code in your html and lose out on the performance benefits.


Przypomnisz kto to sugerował, w moim poprzednim komentarzu?!? :P

Cache ma sens w przypadku grafiki, ktora jest na kazdej stronie a
@gzkk: Ale zdajesz sobie sprawe, ze to jest obrazek do artykulu, ktory ktos obejrzy raz? A Ty juz sie cache martwisz i sugerujesz do CSS pchac.

Nie, nie są podzielone (za twoim guru)

Pierwszy lepszy wynik z google, nie znam czlowieka

Cache ma sens w przypadku grafiki, ktora jest na kazdej stronie a nie w pojedynczym artykule (chyba, ze wracasz do niego codziennie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@JestemKaspi:

Ale zdajesz sobie sprawe, ze to jest obrazek do artykulu, ktory ktos obejrzy raz? A Ty juz sie cache martwisz i sugerujesz do CSS pchac.


Lepsze jest wrogiem dobrego, lub kiepskiego (ten wypadek). Tym bardziej, że kosztuje tyle samo.

Pierwszy lepszy wynik z google, nie znam czlowieka


Czyli jako argument na poparcie swojego stanowiska podajesz pierwszy-lepszy wynik z wyszukiwarki, którego stanowisko potwierdza to co piszę. Nieźle.

Ale to nie jest