Wpis z mikrobloga

Mam od podstawówki takie akcje czyli z 20 lat i ani mi się to nie pogłębia ani nie zmniejsza. Potrafi mi tak mięsień po tydzień skakać, czasem po dwa tygodnie a nawet kilka tygodni. Tutaj uchwyciłem akurat takie mocniejsze "skakanie" jak porusza się cały mięsień, zazwyczaj to mały obszar. Wtedy to trwało kilka dni i było dość mocne. Co to może być? Wstawiam gifa poglądowego.

#zdrowie #medycyna
bergero00 - Mam od podstawówki takie akcje czyli z 20 lat i ani mi się to nie pogłębi...

źródło: comment_Vb4Iv5yPS3wFU9XjzemvjsDUUozIepiZ.gif

Pobierz
  • 34
  • Odpowiedz
@BajerOp: Ale ja właśnie biorę magnez i to forte, próbowałem różnych, droższych, tańszych i nic. Takie skakanie mam intensywne jak mam stres. Codziennie od 20 lat coś mi skacze, dosłownie chyba każdy mięsień już mi skakał.
  • Odpowiedz
@bergero00: może być też w drugą stroną - brak wapnia. Ja ostatnio miałam podobnie (i bardzo boleśnie), dużo gorzej niż kiedykolwiek wcześniej z powodu niedoborów magnezu. Okazało się że z racji nowego sposobu odżywiania (keto) i wzmożonej suplementacji magnezu mam stanowczo za mało wapnia. Kilka dni z wapniem i jak ręką odjął.
Jeśli się zdecydujesz to pamiętaj proszę, że nie powinno się brać magnezu i wapnia razem, najlepiej jedno rano a
  • Odpowiedz
@bergero00: olej temat, czasami to powodują leki ( w szczególności antydepresyjne itd). Nic strasznego, szczególnie, że już z tym żyjesz trochę lat bez żadnego widocznego rozwoju czegoś niepokojącego ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@evilonep: No nic oprócz tego mi się nie dzieje a tak jak mówię, ze 20 lat to już mam, czasami jest to tak silne że porusza mi całym bicepsem lub jak tutaj, 1/3 nogi lata bo caly mięsień wibruje i to dokuczliwe np kiedy chcę usnąć.
  • Odpowiedz
@bergero00: no ale to trwa moment, sekundy, a nie minuty. Jak lykales magnez i nic to nie dało, to możesz zawsze spróbować do innego neurologa spróbować jakieś skierowanie na MRI dostać
  • Odpowiedz
@evilonep: pisząc "na dłuższy okres" mam na mysli, że mięsień drży kilka sekund i jest spokój przez kilkadziesiąt minut (nie uwzględniajac drżeń i przerw mogących zliczyć na palcach jednej ręki)
  • Odpowiedz
@evilonep: Tak. Np przez 2 godziny drga non stop z małymi kilkusekundowymi przerwami, potem pauza na pojedyńcze drgania z dluższymi przerwami i za jakiś czas powtórka i jest znowu intensywne. Te momenty intensywne zdarzają się raz na jakiś czas ale mocno dokuczają ( ͡° ͜ʖ ͡°) a tak to słabsze drgania z dłuższymi przerwami na codzień od wielu lat
  • Odpowiedz
@evilonep: Szukałem w internecie czy ktoś ma może tak ekstremalnie silne fascykulacje jak ja ale chyba jestem odosobnionym albo rzadkim przypadkiem. Przez silne rozumiem mocną fascykulacje poruszająca dużą ilością włókien, widoczną nawet przez ubranie, w krótkich odstępach na spoczynek pomiędzy kolejnymi szybkimi skurczami i bezbolesne. W trakcie napiecia nerwowego mam często intensywne fascykulacje a po spożyciu alkoholu kompletnie ustają. Może to jakaś nerwica? Bo tyle lat ile to mam, przypomnę że
  • Odpowiedz
@bergero00: Pewnie taka Twoja uroda, skonsultuj to z neurologiem, można zrobić mri rdzenia kręgowego. Nerwica raczej nie. Łykałeś pewnie już Aspargin i inne magnezy, potasy - skoro to nic nie dało to żyć dalej. Jak nie masz obsłabienia siły mięśni, przewlekłego zmęczenia, uczucia jakby mrówek pod skórą to tak już masz po prostu
  • Odpowiedz