Wpis z mikrobloga

XXI wiek a ludzie na wykopie próbują sensownie argumentować stawianie pomnika z dzieckiem nabitym na widły XD

Oczywiście to całkowicie normalne stawiać takie pomniki XD

leczcie się

Moja prababka została przez banderowców oblana garem wrzątku, pradziadkowi ucięli dwie nogi w kolanach. Został sam on i 14 dzieci. Czy przyszłoby mi upamiętnić jego cierpienie poprzez stawianie pomników ludzi którym ucina ktoś nogi? Nie, bo jetem normalny.

#bekazprawakow #neuropa #patologiazewsi #bekazkatoli
J.....D - XXI wiek a ludzie na wykopie próbują sensownie argumentować stawianie pomni...

źródło: comment_5m3r43bJjaW7rFBmNHVasfmVpbgPNKJE.jpg

Pobierz
  • 67
  • Odpowiedz
@ZaplutyKarzelReakcji symbolika może być głębsza, wystarczy spróbować się zagłębić, ale prawdopodobnie dostajesz od tego drgawek więc może nie próbuj, bo nie chcemy, żeby komuś stała się krzywda.
Nie bronię brutalności i prostoty, które biją od tej instalacji na pierszy rzut oka, ale można się czasem wysilić i spróbować dostrzec więcej. Może lubisz powtarzać te same hasełka co jeden komentarz 'siermiężny; bogoojczyźniany' itd., nic jednak nowego nie wnosisz.
Sam uważam, że gdyby
  • Odpowiedz
@JAI2L9LAD: Po prostu taka brutalność i siermiężność lepiej trafia do przeciętnego zjadacza chleba niż wyszukane porównania i metafory, zrozumienie których wymaga aktywacji paru szarych komórek. Przekaz ma być jasny i uderzać jak obuch w łeb: na Wołyniu mordowano dzieci, kropka. Ciebie taka instalacja drażni, mnie też, ale przeciętny janusz jest zachwycony bo ma wyłożone wszystko na tacy.
To w sumie tak jak z wizerunkiem Jezusa na krzyżu, też mało przyjemny
  • Odpowiedz
Lewica, w tym ta skrajna, nie robi z patriotyzmu oręża do łupania przeciwników po łbie.

@ZaplutyKarzelReakcji: za to robi dokładnie to samo ze skrzywionego pojęcia „tolerancji” i „postępu”. Wielka różnica xD
  • Odpowiedz
@ZaplutyKarzelReakcji: ależ właśnie dokładnie o tym rozmawiamy - że w twoich tendencyjnych wypowiedziach wystarczy zamienić „prawak” na „lewak” i „patriotyzm” na „tolerancję i postęp” i wszystko nadal się zgadza.
  • Odpowiedz
@ZaplutyKarzelReakcji napisałem tylko o kontekstach na poziomie języka polskiego w liceum, to że coś się robi nie znaczy, że jest to tak ekscytujące...
Podam prosty przykład: ekscytowałeś się ostatnim sraniem?
Dobra, szkoda mi czasu dla twojego zawężonego światopoglądu.
  • Odpowiedz
@JAI2L9LAD: Sztuka ma dawać przekaz, coś przedstawiać, mieć jakieś smaczki, które uważna osoba wychwyci i się nad nimi zastanowi.

A to zwykła chałtura waląca po pysku znaczeniowością.

To tak jakby brak szacunku do czegokolwiek ukazać poprzez nasranie na środku głównego hallu muzeum. Niby jest to jakiś sposób wyrażania sztuki, ale jest on mówiąc bardzo delikatnie niesmaczny.
  • Odpowiedz